Yeni Tomb Raider Alicia Vikander Oynayacağı Karakter Hakkında Ne Düşünüyor?

Yine bir öze dönüş hikayesi olacak yeni Tomb Raider filminde Lara’yı Alicia Vikander canlandıracak.

Küçükken Tombiş Raider derdik Lara Croft’a. Artık abartılı vücut hatlarından dolayı mı (ergendik beyler, lütfen) yoksa İngilizce kelimeleri Türkçe’ye çevirmeyi sevdiğimizden mi bilemiyorum. Neyse Angelina Jolie’nin filmde Croft’u canlandıracağını duyduğumuzda aha dedik işte tam karakteri. Ama filmler vasattı. Zaten adam gibi oyun filmi olan kaç film var ki elimizde. O zaman Tomb Raider oyunları da vasattı ya neyse.

Şimdi seri yeni filmine kavuşuyor. Ama bir devam filmi değil bu. Tıpkı 2013 yılındaki Tomb Raider oyunu gibi Lara’nın maceraperest ruhuna giriş yapabileceğimiz bir öze dönüş hikayesi. Bu filmde de tıpkı yeni oyunlardaki gibi normal vücut hatlarına sahip, daha mutevazı ve çevik bir görünüşe sahip Alicia Vikander Croft’u canlandıracak. Özellikle Deus Ex Machina ve The Danish Girl’de oyunculuğu zirve yapan Alicia Vikander, umarım Croft’u oynarken de aynı performansı yakalar.

Yeni Bourne filmi için kendisine sorular yöneltilirken Lara Croft hakkında ne düşündüğü soruluyor. Filmin öze dönüş hikayesi olduğunun yanında küçükken yaşadığı Tomb Raider deneyimini de anlatıyor. Ana oyunu oynarken (88’li bir kızın ana oyunu küçükken pek oynayacağını sanmıyorum ya, neyse) üzerine koşarak gelen bir ayıdan oldukça korktuğunu söylerken acaba filmde de buna benzer bir şeyler görecek miyiz diye merak ediyoruz. Gerçi bu aralar filmlerde ayı görmek moda oldu ya neyse (Leo’yu ne mıncıklamıştı o ayı be!)

Alicia Vikander’in Tomb Raider olması hakkında ne düşünüyorsunuz? İyi bir seçim mi yoksa Daisy Ridley mi olmalıydı? Bu arada film 16 Mart 2018’de gösterime girecek (daha çok var).

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir