Yeni God of War Oyununda Mini Oyunlar Yok

PS4’e özel yeni God of War oyununda tuşlara basmanızı gerektiren mini oyunlara elveda diyoruz.

Hiç yeni bir Sony konsolu olur da, yanında God of War olmadan olur mu? Olmak ya da olmamak , işte bütün mesele bu. Sony Santa Monica’nın yeni Kratos macerası serinin önceki oyunlarından bir hayli farklı. Kontrol edilebilir kamera ve bambaşka yeteneklere sahip farklı bir Kratos bu farklılıklardan sadece ikisi.

Serinin en iyisi olarak kabul edilen God of War 2‘nin yönetmeni , yeni PS4 oyununu da üstelenen yönetmen. Cory Barlog (hayır Balrog değil) yeni oyuna dair Twitter’dan açıklamalarda bulundu. Yeni God of War oyunu uzun, bir hayli uzun olacak. Bu uzunluğa yaraşır şekilde de yüksek bir aksiyon seviyemiz olacak. Yapabilecekleri kadar uzun ve aksiyon dolu bir oyun bizleri bekliyor olacak kısacası. Ekranda önceki oyunlarda görmeye alışık olmadığımız kadar çok yaratık olunca haliyle oyunun oynanışı da önceki oyunlara göre farklılık gösterecek. Barlog bu hafta oyunun savaş mekaniklerinin test edileceğini belirtti.

Ama tabii ki en önemlisi önceki oyunlardan farklı olarak Dual Shock üzerindeki bütün tuşlara basmanızı gerektiren mini oyunların bu oyunda yer almayacak olması. Harika bir karar, bir oyunda ne kadar sinematik görünse de en sevmediğim şeylerden biri de tuşlara basmamızı gerektiren mini oyunlar.

Kratos’un yeni macerası 2017 yılında PS4 kullanıcılarıyla buluşacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir