Yapımcılar Nintendo Wii U İçin Hayal Kırıklığı Dedi

Oyun sektörünün önde gelen şirketlerinden Electronic Arts Baş İşletme Müdürü (COO) Peter Moore, Wii U için konuştu. Moore, şirketinin Wii U’ya henüz bir oyun geliştirmediğini belirtti. “Orada -lansmanda- onlar için dört oyunumuz vardı, satış üzerinden baktığınızda bu bir hayal kırıklığı oldu ve bir şirket olarak, kaynaklarımızı dağıtırken çok makul olmalıyız.” şeklinde konuştu.

Nitnendo ise Wii U’yu tam bir “hayal kırıklığı” olarak kabul etmemekte ısrar etti. Satışların bekleneni karşılamadığını kabul etti, ancak The Legend of Zelda ve Luigi’nin dahil olmasıyla işlerin tersine döneceğine inanıyor. Nintendo Birleşik Devletler’de bir ay içerisinde 100,000 adet satamadı, ancak rakipleri satışlarda öne geçti. Sony ve Microsoft’un yıl içerisinde yeni konsollara hazırlanması Nintendo için sorunların artacağı yönünde.

Sektörün bir başka büyük oyun yayımcısı olan Activision’ın Yayıncı CEO’su Eric Hirshberg de Wii U için planları olmadığını duyurdu. ZombiU lansmanında Wii U’nun en büyük destekçisi olarak gözüken Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot, ZombiU için kâr bile getirmemesinden herhangi bir proje fikrini rafa kaldırmak için yeterli sebepleri olduğunu belirtti. Aralık ayına kadar da Wii U’nun akıbetinin ne olacağını bekleyip izleyeceklerini de ekledi.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Savaş Coruh

Başta RPG türevleri, ardından RTS ve TBS türü oyun hastası. Bethesda Softworks fanatiği olarak da bilinir. Her zaman için Orta-dünya'da Saruman, Çok Çok Uzak Galaksi'de Sithler ve Elder Scrolls'ta Karanlık Kardeşlik gibi dışlanan tarafta olmuştur. Oyunlarda en azılı haydut, en pis hırsız veya eli kanlı bir vampirdir. Bethesda rulez...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir