XCOM 2 Konsollara Geliyor

PC için çıkışının üzerinden aylar geçen başarılı yapım, nihayet konsollar için de çıkışa hazırlanıyor.


Bu senenin Şubat ayı başında PC için çıkışını yapan XCOM 2, çok beğenilmişti. Kritiklerin Metacritic üzerinden 88 puan ortalama verdiği oyun, birçok açıdan güçlü bir yapım olduğunu kanıtlamıştı. Konsol oyuncularının en çok oynamak istediği PC oyunlarından biri olan XCOM 2’nin nihayet konsollara geleceği duyruldu. Oyunun resmi sayfasından paylaşılan videoda, oyuna da gönderme yaparak ”XCOM’ın artık yeni bölgelere açılması gerektiği” vurgulanıyor ve oyunun 6 Eylül’de PS4 ve XBox One için çıkacağı resmen duyuruluyor.

Aslında bu, kimi konsol oyuncularına göre geç kalınmış bir hareket olarak görülebilir. Fakat öyle değil, tam tersine, oyunun konsola çıkması büyük bir nimet. Yapımcı firma Firaxis’in, oyun çıkmadan önce IGN’e verdiği açıklamada, oyunun konsollar için çıkmasının çok olası olmadığı belirtilmişti. Konsol portlarında sıkıntı yaşayabileceğini düşünen ve yine konsollarda oyunun en önemli yapı taşlarından biri olan mod desteğinden mahrum kalacağını bilen yapımcı firma, bu fikre hep mesafeli yaklaşmıştı. Yine de bu sorunlara çözmüşe benzeyen yapımcılar, oyunu konsollara da getirmeye karar verdi ve bunu mümkün kılmak içinThe Workshop ile anlaştı.

6 Eylül’de piyasaya sürülecek oyunu ön sipariş ile oyunu alan oyuncular, farklı eşya uyarlamaları ve kışlada belirecek yeni bir üyeyi de içeren Resistance Warrior Pack’e sahip olacak. Oyunun standart versiyonunun fiyatı 59.99$ olarak belirlenmiş durumda. Oyunun yanı sıra tüm paralı DLC’leri de içeren Digital Deluxe Bundle’ın ise 75$ civarı olması bekleniyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Emre Yaşamış

dil ve edebiyat öğrencisi, fantastik roman sever, tarihe meraklı. bir oyunda en önem verdiği şeyler atmosfer, hikaye ve karakter gelişimi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir