Xbox One X Ön Siparişleri Yakın Zamanda Başlıyor

Xbox Başkanı Phil Spencer, Xbox One X’in ön siparişe hazır olması için gereken tüm yasal izinleri tamamladıklarını aktardı.

İlk olarak E3 2016 konferansında duyurulan Xbox One X, bu sene düzenlenen E3’te ise gösterime sunulmuştu. Xbox One’a kıyasla daha güçlü bir donanıma sahip olduğu için daha iyi bir deneyim sunacak konsolun ne zaman siparişe açılacağı merak konusuydu. Konsolun çıkışına sadece birkaç ay kalmışken hala ön siparişin başlamamış olması “Bir erteleme mi söz konusu?” sorusunu akıllara getirmişti. Ancak Xbox patronu Phil Spencer yaptığı açıklamada artık ön sipariş için tüm işlemlerin tamamlandığını, geriye sadece duyuruyu yapmanın kaldığını belirtti.

Twitter üzerinden konsolun ön sipariş tarihi hakkındaki bir soruyu yanıtlayan Phil Spencer “Planımız hazır. Gereken tüm onaylamaları tamamladık. Bu sebeple sadece bilgiler beraberinde duyuruyu yapmak kaldı. Çok uzun sürmeyecek.” yanıtını vererek merakı giderdi. Tam bir tarih verilmese de önümüzdeki ay Gamescom 2017 Fuarı’nın yapılacağını düşündüğümüz zaman, o sıralar konsolun ön siparişe açılma ihtimali bulunuyor.

4K görüntü kalitesi, 12GB GDDR5 RAM ve 8 çekirdekli AMD 2.3 GHz işlemcisiyle dikkatleri üzerine toplayan ve gelmiş geçmiş en güçlü oyun konsolu olma vaadiyle piyasadaki yerini alacak olan Xbox One X dünya genelinde 7 Kasım’da çıkışını gerçekleştirecek.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir