Xbox 360’tan Black Friday Rekoru!

Microsoft’un yıllara meydan okuyan platformu Xbox 360, yeni nesil konsolların arifesini yaşadığımız şu günlerde Black Friday rekoru kırarak ömrünü henüz tamamlamadığını adeta ispat etti!

Oyun meraklılarını tam olarak alakadar etmese de, satış rakamı sevenleri tatmin edecek bir haberde sıra. Bildiğiniz üzere Şükran Günü’nü takip eden gün ile birlikte Amerika’da Christmass için alışveriş sezonu başlar. Black Friday (Kara Cuma) olarak nitelendirilen bu gün, resmi olarak bir tatil günü olarak kabul görmese de, Şükran Günü’nün ertesi olması sebebiyle gayri resmi olarak firmalar çalışanlarına izin verirler ve büyük perakendeciler de bu güne özel indirim ve kampanyalarla Kara Cuma’yı şenlendirirler.

İşte bu senenin Kara Cuma’sı da geçtiğimiz gün atlatıldı ve aradan geçen 1 haftalık sürede dijital oyun dünyasının ne kadar büyük hasılatlar elde ettikleri de gün yüzüne çıkmaya başladı. Black Friday haftasının atlatılmasının ardından ortaya çıkan satış rakamlarını açıklayan Microsoft, 18 – 23 Kasım günleri arasında Amerika’da 750.000 adet Xbox 360 satışı gerçekleştiğini duyurdu.

Bununla da yetinmeyen Microsoft, son bombası Halo 4’ün bu yılın Kara Cuma haftası için eğlence uygulamalarındaki satışları %43 oranında arttırmasını beklediklerini de duyurdu. Tabii tüm bu veriler ve düşünceler Birleşik Devletler sınırları içerisinde geçerli…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir