Witcher 3’ten Taze Detaylar Var!

RPG tutkunları tarafından sabırsızlıkla beklenmekte olan CD Projekt RED’in yeni projesi Witcher 3: The Wild Hunt’tan yeni bilgiler geldi!

PC Games ve Gamestar’ın Almanya edisyonlarında yayımlanan yeni detaylar, Witcher 3: The Wild Hunt’ın günümüz RPG’lerinin bir karması olarak karşımıza çıkacağının işaretlerini veriyor. Yani diyebiliriz ki, Witcher 3: The Wild Hunt ile Skyrim, Fallout 3 ve Assassin’s Creed birleşiyor!

Bildiğiniz üzere Witcher serisinde yaptığımız her şey oyun dünyasının gelişimini baştan sona etkilemiştir. Bu durumun süreceğinin belirtildiği yeni açıklamada, hikayenin sonuna vardığımızda dünyanın 36 farklı biçimde değişeceği ve birbirinden keskin hatlarla ayrılmış 3 farklı sonun bizleri beklediği söylendi. Üstelik her “Epilogue” yani son bölüm 1’er saatimizi çalacak!

Daha önceki oyunda olduğu gibi yine eski kayıtlarımızı aktarabileceğimiz The Wild Hunt’ta bu kez aktardığımız kayıtlar olayların gidişatını değil, sadece kimlerle karşılaşabileceğimizi ve bu şahıslarla olan ilişkilerimizin düzeyini belirleyecek.

Toplam oyun süresinin 50 saati bulacağının söylendiği oyunda Geralt’ın ulaşabileceği seviye limiti ise 60 olacak.

Üç önemli bölgeden oluşacak yeni oyunda Novigrad’a, Skellige adalarına ve savaşın tahrip ettiği çorak topraklara ziyaretlerde bulunacağız.

Daha canlı kasabalarla karşımıza çıkacak Witcher 3’te her karakterin günlük bir rutini olacak ve bizi hırsızlık gibi yasa dışı bir şey yaparken görenler askerlere haber verebilecek.

Her zamanki gibi gece – gündüz döngüsünün de bulunacağı Witcher 3 ile artık belirgin hava değişimleri de gerçekleşecek. Bu atmosfer olayları hangi bölgelerin girilebilir olacağı; hangi yaratıkların, ne zaman karşımıza çıkabileceği gibi durumları yönetiyor olacak.

Devasa topraklarıyla dikkat çekecek oyunda, ulaşım imkanlarının çeşitlendirileceği, böylece artık sandallar vasıtasıyla derin sularda da dolaşabileceğimiz; ayrıca, atların da devreye gireceği belirtildi. Üstelik istersek kendimize bir at satın alabilecek, istersek Axii yeteneğimizi kullanarak vahşi atları evcilleştirebileceğiz.

Geralt’ın yeteneklerini de geliştiren CD Projekt RED, artık kahramanımızın zıplayabilmesi ve tırmanabilmesinin de önünü açıyor!

Özel yeteneklerimizin de geliştirileceği Witcher 3’te söz gelimi Igni ile etrafımızdaki nesneleri yakabileceğiz. Bunun gibi daha bir çok doğaya müdahale etme yöntemleri de bulunacak.

Ayrıca avcılığı da oyuna ekleyen firma, doğal ortamlarda renginden ayırt edebileceğimiz izler sayesinde vahşi hayvanların peşine düşebileceğimizi ve postu, pençeleri gibi değerli parçaları için avlayabileceğimizi de söylüyorlar.

Fakat yalnızca görevleri yerine getirerek deneyim puanı kazanabileceğimiz The Wild Hunt’ta, avcılık yalnızca para kazanma ve malzeme toplamanın bir yolu olacak.

Seçimlerimiz sayesinde oyun ekonomisini de etkileyeceğimiz söylenenler arasında. Buna göre bir bölgede sürekli aynı ürünü satacak olursak bölgede fiyatların düşmesine neden olacağız.

Yeni oyun için yeni bir dövüş sistemi geliştiren CD Projekt RED, düşmanlarımızın istenilen bölgesini kesebilmemize imkan tanıyacak olan, yavaş çekimde nişan almaya odaklı, Fallout 3’ten hatırlayacağımız VATS sistemine benzer bir özellik üzerinde de çalışıyorlar.

Yeniliklerin bu kadarla sınırlı kalmadığı oyunda artık “Quick Time Event”ler de bulunmayacak.

Küçük oyuncuklarla da desteklenecek olan Witcher 3: The Wild Hunt ile artık balta fırlatma ve kart oyunları gibi ufak eğlenceler de mümkün olacak.

Konsol versiyonları üzerinde ise ayrıca çalışıldığı belirtilen oyunun bu versiyonlarında farklı bir kullanıcı arabirimi bulunacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir