Witcher 3 İle Yalnızca Saldırı Animasyonları 96’ya Varacak!

Bugüne dek birçok detay bilgisine eriştiğimiz Witcher 3: The Wild Hunt ile ilgili yeni bilgiler açığa çıktı.

ClickOnline‘a konuşan Witcher 3: The Wild Hunt baş oynanış tasarımcısı Maciej Szcześnik serinin üçüncü oyunuyla oynanış dinamiklerinde ne gibi gelişmelerin yaşandığını detaylandırdı. Konuşmasına Geralt’ın meşhur “Sign” yetenekleriyle başlayan Szcześnik, başlangıçta 5 farklı Sign’a sahip olacağımızı, fakat ilerleyen dönemde erişeceğimiz karakter geliştirmeler sayesinde her işaretin kazanacağı alternatif saldırı teknikleri sayesinde bu sayının iki katına çıkacağını söyledi.

Ayrıca Geralt’ın kendisiyle özdeşleşmiş olan gümüş ve çelik kılıçtan da ayrılmasının planlanmadığını dile getiren Szcześnik, kılıçlarının Geralt’ın bir parçası olduğunu ve tıpkı önceki oyunlar ve kitaplarda olduğu gibi bir usta silahşor olarak tasarlanmakta olduğunu belirtti. Buna güzel bir örnek de veren Szcześnik, “Bizim için oyuncuları polearm, balta ve kalkan kullanmaya teşvik etmek Batman’i AK47 ile mermi yağdırır konuma getirmek gibi bir uyumsuzluk doğurur.” dedi.

Witcher 3’de de yine güçlü ve hızlı olmak üzere iki farklı dövüş tekniğinin bulunacağını belirten Szcześnik, bunun da ötesinde oyuncunun seçeceği karakter geliştirme yönüne göre değişecek özel saldırı tekniklerinin de bulunacağını ve tüm bunlara ilaveten 96 farklı saldırı animasyonu bulunacağını söyledi.

Witcher 3’nin dövüş sistemini Dark Souls ve Batman: Arkham City’de kullanılan sistemlere benzeten Szcześnik, yeni bölümde savunmanın çok daha büyük bir öneme sahip olacağının da altını çizdi. Buna göre yeni savuşturma hamleleri, karşı saldırılar ve kaçış hareketleriyle çeşitlenecek olan Witcher 3’nin yakın dövüş sahneleri bir parça da yavaşlatılarak daha taktiksel bir görünüme kavuşturulmuş durumda. Maciej Szcześnik’in dediğine bakılacak olursa Witcher 3 ile birlikte Geralt artık hareket halindeyken de savunma ve saldırı yapabilecek.

Ayrıca Witcher 3: The Wild Hunt’ta “Quick Time Event” mantığından vazgeçildiğini de hatırlatan Szcześnik, bunun yumruk yumruğa kavgalar için geçerli olmadığını, dövüşlerin Witcher’ın dünyasındaki gece hayatının bir parçası olmayı koruduğunu belirtti.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir