Watch Dogs’un Grafik Kalitesi “Kesinlikle” Düşürülmeyecek

Geçtiğimiz günlerde Ubisoft E3′de tanıttığı grafikleri düşürdüğü konusunda suçlamalara maruz kalmıştı. Ubisoft bu konudaki iddiaların kesinlikle mümkün olmadığını belirterek yalanladı.

Ubisoftun ileri gelen yetkililerinden Tessa Vilyn Oyun grafiklerinin E3′den bu yana geçen zamanda düşürüldüğüne veya düşürüleceğine dair olan iddialara karşın “Oyunun grafik kalitesi kesinlikle düşürülmedi ve düşürülmeyecek.” şeklinde bir tweet atarak bu iddiaları yalanlamış oldu.

“Oyun grafiklerinin güzel olması önemli bir konu ve hoşuma gidiyor, bizim aylak aylak dolaştığımızı düşünüyorlar ama durum kesinlikle çok farklı. Watch Dogs kesinlikle, kesinlikle gerçek bir yeni nesil oyunudur.” şeklinde ekleme yaptı.

Bu iddialara sebebiyet veren bir video geçen günlerde ortaya çıkmıştı ve “Gerçekten E3′den bu yana oyunun grafiklerinde bir düşüş oldu da biz mi farkına varamadık?” düşüncesi bazı oyunseverlerin aklını karıştırmıştı. Yayınlanan bir GIF ile oyunun E3′de veya tanıtım videolarında göründüğü kadar güzel görünmediği söylenmiş.

Vilyn bunların üzerine tekrar sözlerine ekleme yaparak “İnanın bana, oyunun grafiklerinde bir düşürme yapılmadı” dedi.

Vilyn’in sözleri geçen sene bu konuda açıklama yapan yaratıcı yönetmen Jonathan Morin’inkilere çok benzer. “Oyun grafiklerinde kesinlikle bir düşürmeye gidilmeyecek, özellikle de yeni nesil konsollarda.” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Sözlerine “Hatta tam tersi, E3′den bu yana grafiklerde bir geliştirme yapıldı ama düşürme asla yapılmadı” diye devam etti.

İşte o mağlum GIF http://i.minus.com/iboqqHgyy5tOsD.gif

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir