Watch Dogs 2’nin Karakterlerine Yakından Bakıyoruz

Watch Dogs 2’de sadece Marcus’u değil onunla birlikte koca bir ekibi de yönetiyoruz.

Watch Dogs zamanında ne şişirilmişti ya. Aslında ben oldukça sevmiştim ama içeriği güdüktü, karakteri soğuktu, yan karakterler adam akıllı işlenememişti. Watch Dogs 2 işleri biraz daha ciddiye alıyor bu kez. Zaten Ubisoft da çok daha eğlenceli bir oyun sözünü verdi oyunculara. İlk oyundaki Aiden Pearce karakterimiz gidiyor yerine Marcus ve hepsi birer DedSec üyesi ekip arkadaşları geliyor.

Marcus bu hacker topluluğuna yeni yeni girmeye çalışan bir arkadaş. Oaklanda büyümüş cevval bir kişilik. Sisteme bir şekilde girdiğinde üzerine yazılmış kendisinin ve ailesinin hakkında gerçekçi olmayan onlarca etiketi görünce sinirleniyor ve bu sisteme karşı savaşmaya karar veriyor. Onun derdi adalet ve sistemin “sen busun” dayatmasına karşı çıkmak istiyor. Bunu da tek başına yapamayacağından kendisinin yeteneklerine sahip bir ekip kurmak istiyor.

Oyunumuz San Fransisco’da geçiyor. DedSec için bulunmaz bir nimet. Çeşitlilik bakımından şehir tavan yapmış durumda.

İlk karakterimizin adı The Wrench. Bu arkadaş gerçek bir problem çözücü ve grubun muhimmat uzmanı. Bir şeylerin patlatılmasını mı istiyorsunuz, karışıklığa mı ihtiyacınız var. Wrench’i arıyorsunuz. Oyunumuzun dişi karakteri Stara, sevecen, heyecanlı ama işini iyi yapan bir karakter. Grafiti manyağı ve bu manyaklığı DedSec’te göreceğiniz tüm görsellere yansımış durumda. O da isyanını sanatı aracılığıyla yansıtıyor. Josh ise grubun söz sükutsa gümüş altındır sözünü benimsemiş olanı. Az söylüyor öz söylüyor. Grubun en yeteneklisi, programcısı, aklınıza gelecek herhangi bir şeyi hackleyebilme yeteneğine sahip.

Ekibin bu kadar uyumlu ve yetenekli olması, seslerini dünyaya daha iyi duyurabilmelerine imkan sağlıyor. Mesaj iletme kaygısı var Marcus’un belki ama arabaları hackliyor, droneları var, her türlü bilgiye telefonu aracılığıyla ulaşma imkanına sahip, parkur sistemine çabuk ayak uydurmuş. Markus motoru bir kez çalıştırdığında insanlar kaputun altında neler olduğuna bakmak isteyecek(miş). (Yapımcının yalancısıyım).

15 Kasım 2016’da PC, PS4 ve Xbox One için piyasada olacak oyunu bekliyoruz.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir