Watch Dogs 2’nin Dünyası Önceki Oyundan Çok Daha Büyük Olacak

Watch Dogs 2 ile ilk oyundaki hatalarını düzeltmek isteyen Ubisoft, önceki oyunun neredeyse iki katı büyüklüğünde bir dünya geliştiriyor.

İlk Watch Dogs oyunundan beklediği geri dönüşü alamayan Ubisoft, aynı senaryoyu tekrar yaşamamak için oldukça titiz ve detaycı bir çalışma yürütüyor. Oyunun Yaratıcı Yönetmeni Dominic Guay, gerçekleştirdiği röportaj aracılığıyla oyun dünyasından grafiklere kadar pek çok konuya değindi.

Yeni oyun dünyasının ilk oyuna kıyasla iki katı büyüklükte olduğuna dikkat çeken Guay, oldukça dinamik ve renkli bir haritanın oyuncuları beklediğini belirtiyor. San Francisco, Oakland ve Silikon Vadisi; gerçek hallerine sadık kalınarak oyun dünyasına aktarılmış. Ayrıca oyun dünyası büyük olduğu kadar dopdolu olacak. Çevre ile etkileşimler ve yan görevler başta olmak üzere pek çok faaliyet oyunculara sunulacak.

İlk oyunda yaşanan downgrade vakasının Watch Dogs 2’de tekrarlanmaması Ubisoft’un öncelik verdiği konulardan biri. Bu durumun tekrar yaşanmayacağını temin eden geliştirici stüdyo, grafiksel anlamda bir ziyafet sunacaklarını vurguluyor. San Francisco Körfezi’nin dinamik ve moderb yapısına dikkat çeken Dominic Guay, böyle bir ortamda grafiksel olarak pek çok şey sunmaya imkanları olduğunu söyledi.

Marcus isimli genç ve asi hackerı oynama şansını bulacağımız Watch Dogs 2; PC, PlayStation 4, Xbox One için 15 Kasım’da satışa sunulacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir