Watch Dogs 2 Oyuncuları, PSN’ye Bu Tür Resimler Koyarsanız Ban Yiyebilirsiniz

Watch Dogs 2 NPC’lerinin de özel hayatları var !

Biliyorum haberde hemen Watch Dogs 2’nin hangi resimleri diye resim arıyorsunuz ama ne yazık ki her yaştan kullanıcımız olduğu için ciddi anlamda +18 olan bu resimleri koyamıyoruz.

Yapımcılar oyundaki NPC’leri cinsel organları görünecek şekilde tasarlamışlar. Haliyle böyle bir tasarımın sonucunda da internete onlarca +18 Watch Dogs 2 görseli düşmüş durumda. Ola ki siz de PSN hesabınız üzerinden böyle paylaşımlarda bulunmak istersiniz diye biz bir uyaralım dedik.

Goron 2000 adlı NeoGaf kullanıcısı oyuna erken erişenlerden. NPC’lerin bu hallerini görünce hemen paldır küldür PSN hesabından paylaşıveriyor. Paylaşımların sayısını artırdıktan sonra (bir taneyle yetinmemiş aşırı heyecanlı arkadaş) Sony’den gelen uyarı postasıyla bir şaşkınlık yaşıyor tabii ki. 

Bu postada Live hesabının bir hafta süreyle banlandığını görüyor. Ban sebebi ise; cinsel veya yetişkin içerikli paylaşım kuralının ihlal edilmesi. Sony tarafından gelen mailde ek olarak ihlalin tekrarlanması durumunda süresiz yasaklanmaya gidileceği de belirtiliyor.

İki tane NPC sergileyeceğim diye PSN hesabınızdan olmayın (aslında olayın ahlaki boyutu asıl önemli olan ama direk ceza sistemiyle kafalarımız işlediği için haber haliyle bu şekilde sistemde kendine yer buldu).

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir