Wasteland 2’yi Alana Orjinal Wasteland Bedava!

Brian Fargo’dan tüm hayranlarına müjde! Wasteland 2 ile birlikte orjinal Wasteland’e de sahip olabileceksiniz!..

Tim Shafer’in başlattığı Kickstarter çılgınlığının ikinci büyük bombası olan Brian Fargo, RPG’lerin babası ünvanını kazanmasını sağlayan ve şimdilerde Fallout serisinin ruhani atası olarak anılan Wasteland’in devamını yapmaya karar verdiğinde böylesine büyük bir ilgi göreceğini kendisi dahi tahmin etmemişti sanırız.

O’na göre yalnızca 1 milyon dolara mâlolacak Wasteland 2 projesinde biz oyunculardan istediği miktar yalnızca 900 bin dolardı ve geri kalan 100 bin dolarlık kısmı kendi cebinden ödemeye bile râzıydı…

Rol yapma oyunlarını büyük bir tutkuya dönüştürmeyi başarmış oyuncular ise Brian Fargo ve önderlik ettiği Inxile Entertainment’i bu zorlu yolculukta yalnız bırakmadı ve yalnızca 1 ay gibi kısa bir sürede 3 milyon dolara yakın bir paranın toplanması sağlandı. Dahası toplanan miktarın hayal edilenin çok üzerine çıkması sayesinde Obsidian Entertainment’te taşın altına elini koydu ve Wasteland 2 çalışmaları büyük bir hızla başladı.

Henüz birkaç konsept çalışması dışında herhangi bir veriye sahip olamasak da, sabırsızlıkla beklediğimiz Wasteland 2’den bugün güzel bir haber daha geldi. Normal olarak satış hakları Electronic Arts’ın elinde bulunan orjinal Wasteland, hazırlanmakta olan devam oyunuyla birlikte tüm oyunculara hediye oluyor!

Bizzat Brian Fargo tarafından verilen bu müjdeli haberin açıklamasında ayrıca Wasteland 2’yi anlayabilmek için orjinal Wasteland’e ihtiyacımız olmadığı, yine de ilk oyunu oynamanın yapıma daha bir lezzet katacağının da altı çizildi.

Hepimize hayırlı olsun…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir