Visceral Games’in Star Wars Oyunu Uncharted Gösterişine Sahip Olacak

Uncharted yazarı Amy Hennig yeni Star Wars oyunu hakkındaki planlarından bahsetti.

Gerçek bir Star Wars hayranı değilim. Bu yüzden Electronic Arts’ın bünyesi altındaki tüm firmalara Star Wars oyunları yaptırması pek hoşuma gitmiyor. Dice, Criterion, Bioware ve Visceral. Hepsi Star Wars oyunu yapıyor yahu. Neyse, Star Wars hayranları için elbet bulunmaz nimet. Hele bu oyunlardan birinin baş yazarı da Uncharted’ın yazarı olunca insanın ister istemez sözlerine kulak veresi geliyor insanın.

2018 yılına kadar zor göreceğimiz, E3’te birkaç saniyesine tanık olduğumuz, ismi henüz belli olmayan yeni Visceral oyunu emin ellere teslim tabii.

“Başvurduğum süreç, dürüst olmak gerekirse, Uncharted’da yaptığımla aynı. Eğer bu aksiyon macera sürecini yeniden yaratmaya çalışıyorsanız, filmleri parçalamanız lazım ki böylece onları bir oyun şekli olarak interaktif içerikte bir araya getirebilesiniz.

Buradaki nihai amaç oyuncu oyunu bitirene kadar, gerçekten bir Star Wars filmini oyun olarak deneyimlediğini hissedebilsin. Bu yüzden Star Wars’da da daha önce yaptığımı şeyi uyguladım. Bu ne anlama geliyor : Yapıyı doğru kurmak. Yani senaryonun nerede yükselip alçalacağını bilmek, engellerin ve geriye dönüşlerin nerelere konulacağına karar vermek. Kısacası bir Star Wars hikayesi yazmak için gerekli olan bütün bileşenleri tanımlamanız gerekir. ”

Sonuç olarak, yapımcı şirket Lucasfilmle çok yakın çalışıyor. Burada amaç yeni karakterlerin, teknolojilerin ve yaratıkların halihazırda mevcut bir evrende sırıtmaması. Kendisine oyunun Uncharted’a benzerliği sorulduğunda ise ucuz ama etkileyici aksiyon sahnelerinin gösterişine sahip olacak bir macera diyor.

Dahası konsept çalışmalarında gizli olan bazı ipuçlarının da olduğunu söylüyor ve ekliyor ” Bu çalışmaların içine sıkıştırdığımız bazı şeyler var, derinlemesine bakmaları için insanları davet edeceğiz.”

Dikkatinize çarpan bir şey var mı?

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir