Vince Zampella Activision’ı Uyardı

Birçok Call of Duty oyununa imza atan Infinity Ward’un kurucularından Zampella, Activision’ı CoD 4 Remaster konusunda uyardı.

Infinity Ward birçoğumuzun bildiği gibi Call of Duty serisinin ünlü yapımcı firması. Serinin ilk oyununu, efsaneleşen ikinci oyununu, sonrasında seriye yeni bir sükse kazandıran Modern Warfare’in geliştiriciliğini üstlenen firma, şu sıralar Infinite Warfare’in yapımı ile uğraşıyor. İşte bu firmanın kurucularından ve eski çalışanlarından birisi olan Zampella, Eurogamer’a verdiği demeçte Activision’ı, Call of Duty 4: Modern Warfare Remaster’ın ‘içine etmemesi’ konusunda uyardı. Eğer Infinity Ward’un olaylı geçmişini bilmiyorsanız bu çok bir anlam ifade etmeyebilir, gelin eski günlerde neler olduğuna birlikte bakalım.

Şu an, Titanfall’un yapımcısı Respawn Entertainment’ın CEO’su olan Vince Zampella, 2002 yılında Grant Collier ve Jason West ile birlikte Infinity Ward’u kurmuştu. 8 yıl boyunca oyun geliştiricisi firmada görev alan Zampella, hayli başarılı bir kariyere imza atmış, Call of Duty, CoD II, CoD 4: MW ve CoD: MW 2 gibi serinin efsaneleşen oyunlarını partneri West ile birlikte biz oyunculara sunmuştu. 2010 yılında Activision’la yaşadıkları sorunlardan ötürü firmadan ayrılmış(veya kovulmuş), yanına stüdyodaki kadronun yarısını almış ve EA destekli Respawn Entertainment’ı kurmuştu.

Büyük başarılara imza atan ve çok sevilen CoD 4: MW’nin yapımcılarından olan Zampella, serinin kötüye gidişinden şüpheye düşmüş olacak ki, geçenlerde Eurogamer ile olan konuşmasında, oyunun yapımında çalışanları arayıp -hafif tabirle- ‘oyunun içine etmemelerini’, bu oyunun oyuncuların hafızasında büyük bir yeri olduğunu söylemiş. CoD 4: Modern Warfare’in çoğu oyuncunun favori oyunlarından biri olması ve yıllardır Remaster istenmesi, beklentileri yükseltiyor ve Zampella da bunun farkında olsa gerek ki çocuğunu kollayan bir baba gibi CoD 4: MW Remaster konusunda Activision’ı bu şekilde uyarmış. Geliştirdiği en başarılı oyunlardan birinin yeniden yapımının kaliteli olmasını istemesi en doğal haklarından biri ve eski yapımcılardan birinin seriye bu şekilde ilgi göstermesi CoD severleri bir nebze de olsa mutlu etmiş gibi gözüküyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Emre Yaşamış

dil ve edebiyat öğrencisi, fantastik roman sever, tarihe meraklı. bir oyunda en önem verdiği şeyler atmosfer, hikaye ve karakter gelişimi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir