Valve, The WarZ’i Steam’den Kaldırdı!

Kısa bir süre önce Steam’de Beta sürümü satışa çıkan oyun Valve tarafından kaldırıldı.

Bu yıl içerisinde en çok dikkat çeken mod kuşkusuz DayZ olmuştur. Zira Google amcamıza oyun modları yazdığınızda bile karşınıza direkt çıkar oldu. Hepimiz oyunun bir mod olmaktan çıkıp tam sürüme geçmesini beklerken WarZ’i duymuştuk. Hatta bu oyunu DayZ’nin tam sürümü olduğunu düşünenlerde vardı.

Uzun sayılabilecek bir Alpha döneminden sonra WarZ, Steam’de satışa çıktı ancak alanlar bir çok sürpriz ile karşılaştı. Bunları şöyle kısaca hatırlayabiliriz. Oyunun Steam sayfasındaki bilgilerin yayınlanmış olan Beta sürümüne değil gelecek güncelleştirmelere ait olması, öldüğünüz zaman yeniden başlamak için 1 saat bekliyor olmak, harita boyutu bunlara dahildi. Ayrıca dün oyuna yapılan bir güncelleştirme ile bu yeniden doğma süresi tam 4 saate çekildi. 4 saat beklemek istemeyenler ise doğmak istediklerinde para istenmesi ile karşılaştı.

TheWarZ2

Biraz masalları andıran bu olayın şu sıralar en çok satanlar listesinin en önde gelenlerinden olan yapımı kötü etkiledi ve Valve, oyunu Steam platformundan tamamen kaldırdı! Yapılan açıklama ise şu şekilde:

The War Z’yi zamanından önce Steam üzerinden satmakta hata yaptık. Bunun için özür diliyoruz ve geliştirici ekiple çalışıp ve güvenli bir yapı ortaya koyana kadar oyunun satışını durduruyoruz. Oyunu satın almış olanlar Steam üzerinden oynamaya devam edebilir. Eğer yapımı satın aldıysanız ve bu durumdan mutsuzsanız geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

Kendimce Valve’e bu konuda katılıyorum ve isteyen oyunculara geri ödeme yapması takdir ediyorum.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Kaan Tekin

Mod yapımcısı, sıkı oyuncu ve üniversite hazırlık öğrencisi :|

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir