Valve Önümüzdeki Sene Hangi Oyunu Piyasaya Sürecek?

Half Life 3 VR?

Bakmayın hemen spekülatif başlığa, oyuncuların aklındakini yazdım sadece. Ama Valve’ın önümüzdeki yıl yeni bir VR oyun duyuracağı bir şaka değil. Neyi nerede duyuracaklarını söylememiş osalar da Valve’ın Ürün Tasarımcı Greg Croomer şirketin sanal gerçeklik cihazlarıyla çalışacak bir oyun tasarladığını onayladı.

Geliştirici günlerinde konuşan Greg “Önümüzdeki yıl gösterime çıkardığımızda, bu odadaki hiç kimsenin gösterdiğimiz ürün konusunda hayal kırıklığına uğrayacağını sanmıyorum. ” diyor. Güzel açıklama, peki bu oyun Valve’ın şu an elinde bulundurduğu isimlerden hangisiyle ilgili olabilir. Yeni bir Left 4 Dead oyunu mu, yoksa Portal mı? Portal VR demonun şu an halihazırda bir Valve ürünü olduğunu düşünürsek büyük olasılıkla yeni bir Portal oyunu gelecek. 

Peki ya Half Life 3 geliyorsa. Ya piyasalarda hala tedirginlikle karşılanan VR oyunlarını Half Life 3’le birlikte tavan yaptırmaya niyetlenmişse Valve.

İnsanların tam da ümidini kesmiş olduğu bir oyunu yeniden diriltmek bence şu an imkansız görünüyor ama, devrim niteliğindeki oyunlarıyla piyasaya yön veren bir şirketin Sanal Gerçeklik için de aynı şeyi yapmasını kim istemez ki (kedi istemeyebilir)? 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir