Valve Occulust Rift Ve Project Morpheus’u Titretiyor…

Valve, borusunu öttürmeye hazırlanıyor.

Bildiğiniz üzere artık Occulust Rift tek SG (sanal gerçeklik) cihazı olmaktan çıktı. 2012’de Valve kendi SG cihazını geliştirdiğini duyurmuştu, ardıdan geçtiğimiz Mart ayında Sony’nin Project Morpheus’u ortaya çıkmıştı. 2012’de sadece bir prototip olmakdan çıkamayan cihaz, yeni gelen bilgilere göre şimdi baya gelişmiş gibi gözüküyor.

2012'de ilk duyurlduğunda bu haldeydi cihaz
2012’de ilk duyurlduğunda cihaz bu haldeydi

Valve’in Boston’da gerçekleştirdiği etkinlikde birkaç kişi söz konusu olan ürünü test etme fırsatı buldu ve bakın ne gibi yorumlarda bulunmuşlar. Kullanıcılara göre hem donanımsal, hemde performans olarak etkileyici olduğunu söylerken Reddit kullanıcısı olan “jonomf” çok ilginçbilgiler paylaştı.

Jonomf’un dediğine göre Valve SG’de sadece normal oyun görünüşünü hedeflemiyor. Dediğine göre Valve Dota 2 için özel bir görünümde hazırlıyor SG ünitesi sahipleri için. Görünüşe göre SG ünitsiyle oynarken Dota’yı 2 farklı görüntü seçeneğimiz olacak.bunlardan 1.’si Dota’yı bir masa üzerinden oynayacağız. Yani Dota’nın arenası bize bir masa üzerindeymiş gibi gösterilecek ve o masanın istediğimiz yerinden bakabileceğiz. 2. seçenek ise gerçek boyutlu bir Dota 2 SG deneyimi, şöyleki Dota 2’deki şampiyonları gerçek boyutta görebilecek ve onların savaşını izleyebileceğiz.

Buda 2014 modeli. Tasarımdaki değişiklik çok dikkat çekiyor.
Buda 2014 modeli. Tasarımdaki değişiklik çok dikkat çekiyor.

Elimizdeki bilgileri göz önünde bulundurursak Valve’nin hazırladığı SG ünitesi şimdiden gayet hoş görünüyor. İleriki zamanlarda Sony’den de bu tarz hareketler görek hoş olabilir açıkçası. Her şey bundan sonra zamana kalmış, bekleyip görelim efendim.

yeni hali-2

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Ömer Kemal Kutsal

Herşeyi öğrenmeye çalışan, her konuda fikir sahibi olmaya çalışan bir yazarımızdır kendileri. "Kendinden bahsetsene oğlum" dendiğindede öyle ot gibi kalır ortalıkda.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir