Unreal Engine 3 Web Tarayıcımıza Geliyor!

Epic Games’in yarattığı ve dijital oyun sektörünün en popüler grafik motoru Unreal Engine ile geliştirilmiş oyunları web tarayıcınız üzerinden oynamak ister miydiniz?

Rüya değil, gerçek! En çok tercih edilen web tarayıcıları arasında yer alan Firefox’un üreticisi Mozilla, Epic Games ile yürüttükleri ortak çalışmayla Unreal Engine 3’ü hiçbir “plugin” desteğine ihtiyaç duymadan web tarayıcısı üzerinden çalıştırmayı başardı!

Game Developers Conference kapsamında oyuncuların dudaklarını uçuklatan gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Epic Games ile ortak bir sunum gerçekleştiren Mozilla, dünyaca ünlü web tarayıcı hizmetleri olan Firefox üzerinde hiçbir ekstra “plugin” desteğine ihtiyaç duymadan Unreal Engine 3 motoruyla hazırlanmış çizimleri hayata geçirebildiklerini duyurdular.

Büyük bir optimizasyondan geçirilmiş JavaScript teknolojisi sayesinde gerçeğe dönüşen bu rüya sayesinde Unreal Engine 3 kullanan yapımlar web tarayıcımız üzerinde doğal birer uygulama gibi çalışabiliyor. Ulaşılan son nokta sayesinde web tabanlı uygulamalara ek olarak mobil oyun uygulamalarında da çığır açan gelişmeler yaşanması bekleniyor.

Anlatılanlar yeterli gelmediyse “hiçbir plugin kullanılmadan” web tarayıcısı üzerinde çalıştırılan Unreal Engine 3 Citadel demosunu izleyebilir ve sonucu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir