Ünlü DOTA2 Oyuncusu Sumail Takım Değiştiriyor!

DOTA 2 Major listesine bakıldığında Sumail’in takım değiştirdiği anlaşılıyor.

Küçük yaşına rağmen büyük başarılara imza atan, MOBA oyunlarında orta koridor olarak adlandırılan mevkide muazzam işlere imza atan Pakistan kökenli Seyit Sumail “SumaiL” Hasan, takımı olan Evil Geniuses’tan ayrıldı olarak işaretlenmiş. Ayrıca burada yer alan bilgilere göre de Clinton “Fear” Loomi ve Ludwig “zai” Wåhlberg de artık Evil Geniuses’ın üyesi olarak gözükmüyor. Evil Geniuses ciddi bir yaprak dökümü yaşıyor.

Sumail “DOTA2’yi daha fazla oynamak için bisikletimi satmıştım” açıklaması yapmıştı bir röportajında. Bu genç e-spor oyuncusu The International 2015’te final mücadelesinde Evil Geniuses bünyesinde CDEC Gaming’e karşı mücadele etmiş, büyük mücadele göstermiş ve 15 yaşında devasa bir para kazanmıştı. Son kayıtlara göre şu ana kadar 2,288,082 dolar kazandı… The International 2016’da ise Evil Geniuses 3. oldu, takım 2,180,898 dolar kazandı. Parayı bölüşememeden daha çok başarı hırsının bu kararı getirdiğini düşünüyoruz.

Çoğu oyuncu Sumail’i kibirli olduğu ve hareketlerinin kendisine yakışmadığı gibi hususlarda eleştiriyor, sevildiği kadar seveninin de olmadığı bir gerçek. Ancak bu iyi oynadığı gerçeğini değiştirmiyor.

Son bilgilere göre de Evil Geniuses kısa bir süre sonra takımın son hali için bildirim yapacak. Eminiz bu başarılı oyuncu yeni ve büyük bir takımda yer alacaktır. Yeni DOTA2 Major kaydı da 4 Eylül 2016’da bitiyor. Umarız bu dönem de Sumail’i DOTA2 maçlarında görürüz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sarp Hatipoğlu

Oyun müptelasıyım, beni başka ne tanımlar bilemiyorum :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir