Ünlü CS:GO Takımında Yaprak Dökümü

Counter-Strike: Global Offensive’de büyük başarılara imza atan Fnatic takımından önemli isimler ayrıldı.

Counter-Strike: Global Offensive’in en başarılı takımları arasında gösterilen Fnatic’te adeta bir yaprak dökümü yaşandı. Takımın üç önemli oyuncusu Robin “flusha” Rönnquist, Jesper “JW” Wecksell, ve Freddy “KRIMZ” Johansson ‘takım kimyasının bozulması’ sebebiyle eş zamanlı olarak ayrılık kararı aldılar.

Takas usulüyle gerçekleşen ayrılıklar sonucunda üç oyuncu da bir başka başarılı takım olan GODSENT’e geçiş yaptılar. Buna karşılık olarak GODSENT takımından da Jonas “lekr0” Olofsson ve Simon “twist” Eliasson isimleri Fnatic’te boşalan pozisyonları dolduracaklar. Takımın bir nevi dağılması sebebiyle sıradaki CS:GO Major turnuvasına katılmaları için tekrardan hak kazanmaları gerekecek. GODSENT ise hak kazanmış üç oyuncuyu kadrosuna kattığı için turnuvaya doğrudan katılma şansı bulacak.

Jesper “JW” Wecksell yaptığı açıklamada “Hiç gelmeyeceğini düşündüğüm an ne yazık ki geldi. Üç yıllık emeğin ardından bu takımdan ayrılıyorum, hayatımın bir bölümünü kapatıyorum… Umarım hayranlarımız verdiğimiz bu kararda arkamızda durup anlayış gösterirler ve önümüzdeki maçlarda her iki takımı da desteklemeye devam ederler. Kalbimin derinliklerinde her zaman bir Fnatic taraftarı olmaya devam edeceğim.” diyerek duygularını dile getirdi.

Fnatic takımı 2013 yılında düzenlenen DreamHack Winter’ı kazanarak ilk Major turnuva galibiyetini elde etmiş ve böylece ismini duyurmuştu. 2015’te pek çok turnuvayı birinci olarak tamamlamaları sebebiyle de ‘Dünyanın En İyi Takımı’ yakıştırmaları yapılmaya başlanmıştı.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir