Uncharted Filminden Yeni Bilgiler Geldi

PlayStation özel serisi Uncharted’ı beyaz perdeye uyarlayacak film hakkında yönetmenlik görevini üstlenen Shawn Levy açıklamalarda bulundu.

Video oyunların sinemaya aktarılması son yıllarda daha çok gündeme gelen bir konu olmaya başladı. 2016 yılında Assassin’s Creed ve Warcraft gibi iki ünlü yapım sinemaya uyarlanmış ve ilerleyen zamanlarda daha fazla oyunu beyaz perdede göreceğimiz açıklanmıştı. Bu yapımlar arasında bulunan Uncharted’ın filmi için yönetmeni, yazarı ve genç Nathan Drake’i kimin oynayacağı gibi bilgiler haricinde elimizde pek bilgi bulunmuyordu. Ancak Nerdist’le yaptığı röportajda konuşan yönetmen Shawn Levy, nasıl bir film hazırlamak istedikleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Filmde yazarlık yapan Joe Carnahan ile birlikte Indiana Jones benzeri bir şey meydana getirmek istediklerini belirten Levy “Benim görüşümce oyunun kendisi harika. Oyunun ruhu, içerdiği aksiyon, yaratıcı kurgusu ve en önemlisi Nathan’ın muzip ve kasıntı kişiliği… Bence bunlar harika bir film yapmak için uygun şeyler.” diyerek serinin kendileri için pek çok imkan sunduğunu vurguladı.

Shawn Levy serinin herhangi bir halkasını doğrudan uyarlama niyetinde olmayıp kendi maceralarını oluşturmak istediklerini söyledi. “Oyun serisinin ruhundan, atmosferinden, yaklaşımından ve görselliğinden yararlanmaya çalışıyoruz. Ancak bunları Drake’in hikayesinde daha önce görmediğiniz bir bölüme uyarlıyoruz.” diyen Levy ayrıca genç Nathan Drake’i oynayacak Tom Holland’la yaptıkları görüşmede genç oyuncunun da bu fikri savunduğunu belirtti.

Uncharted Filmi için şu an açıklanan net bir çıkış tarihi bulunmuyor. Ancak oyun serisinin yeni halkası olan The Lost Legacy; 22 Ağustos’ta PlayStation 4’e çıkışını yapacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir