Ubisoft’un Yeni Oyunu Steep’in Setinde Üzücü Kaza

Ubisoft’un yeni oyunu Steep’in reklam çekimleri sırasında meydana gelen çığ sonucu, profesyonel ekstrem kayakçı Matilda Rapaport hayatını kaybetti.

Ubisoft tarafından geliştirilen ve ekstrem sporları konu alan Steep için Şili’de bir reklam filmi projesi düzenleniyordu. Bu projede görev alan profesyonel ekstrem kayakçı Matilda Rapaport, 14 Temmuz’da performans sergilediği sırada bir çığ meydana geldi. Çığ sonucu kar kütlelerinin altında kalarak ağır yaralanan Rapaport derhal hastaneye kaldırıldı. Ancak uzun süre oksijenden mahrum kaldığı ve beyin hasarı meydana geldiği belirtilen sporcu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sporcunun resmi sponsoru RedBull olayın ardından “Matilda aradığı tutkuyu bulmak için dünyayı dolaşarak sarp arazilerde kayak yapan ve muhteşem gülüşünü paylaşan eşsiz bir sporcuydu.” açıklamasını yaptı. Ubisoft da kaza dolayısıyla yaptığı açıklamada Matilda’nın tutku ve cesaretine değinip başta kocası ve ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı diledi.

Ekstrem kayakçılık alanında birçok başarısı bulunan İsveçli sporcu, 2013 yılında düzenlenen Freeride World Tour yarışmasını birinci olarak tamamlama başarısını göstermişti. Ayrıca Matilda kazadan kısa bir süre önce kişisel İnstagram hesabında Steep etiketiyle bir resmini paylaşmıştı.

Testing testing. @GoPro #STEEPgame @skilaparva Photo @stephanwever

Matilda Rapaport (@matildarapaport) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Ubisoft ezber bozmaya hazırlandığı Steep’i PC, PlayStation 4 ve Xbox One için Aralık 2016’da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir