Ubisoft E3 2018’de Hangi Oyunları Gösterdi?

E3 2018’nin üçüncü gününde sahneye çıkan firmalardan biri de Ubisoft oldu. Peki firma konferansta hangi oyunları sergiledi, yeni duyurduğu yapımlar neler oldu?

E3 2018’de dün gece sahne sırası Ubisoft’taydı. Assassin’s Creed Odyssey, Skull & Bones, The Division 2 gibi önceden tanıtılmış yapımlar için yeni fragmanlar, oynanış videoları yayınlandı ve birkaç yeni duyuruya da şahit olduk. İşte karşınızda dün gösterilen tüm oyunlar:

Just Dance 2019

Ubisoft’un konferansı Just Dance serisinin yeni oyunuyla başladı. Alıştığımız gibi sadece oyun videosu gösterilmedi ve sahne dans eden kişilerle dolduruldu, aralarına bir de panda katıldı.  Son zamanların popüler müzikleri de sunum sırasında kendini gösterdi. Ve müziklerin kayıttan alınmayıp canlı olarak sahnelenmesi gene hoş bir detaydı. Just Dance 2019 önümüzdeki Ekim ayında PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Wii U, Wii ve Xbox 360 için sunulacak.

Beyond Good & Evil 2

Konferansın ikinci sırasında gösterilen Beyond Good & Evil 2 için önce güzel bir sinematik fragman yayınlandı. Pey’j’i aşçılık hünerlerini sergilerken gördük ve ardından ilk oyundaki karakterimiz Jade’in önderliğinde başlayan bir çatışmaya şahit olduk. Sinematik fragmandan sonra ise kısa bir ön-alpha oynanış kesiti gösterildi. Bunun ardından sahneye ünlü oyuncu Joseph Gordon-Levitt çıktı. Kendi stüdyosu HitRECord beraberinde bu oyun için Ubisoft’la çalışacaklarını belirten oyuncu aynı zamanda önemli bir duyuru yaptı. Dünyanın dört bir yanındaki sanatçıların müzikleriyle, çizdikleri resimlerle ve grafitilerle Beyond Good & Evil 2 dünyasının bir parçası olabileceklerini belirtti.

Trials Rising

Ubisoft’un sevilen platform tabanlı yarış serisi Trials için dün gece yeni bir oyun duyuruldu. İsmi Trials Rising olarak açıklanan oyun için değişik bir sunum yapıldı. Oyunun Kreatif Direktörü Antti Ilvessuo sahneye yarışçı kıyafeti ve motoruyla gelerek adeta oyundan fırlamış bir karakter gibi göründü. Ardından oyunun ilk fragmanı yayınlandı ve motocross ruhu başarıyla sergilendi. Trials Rising 2019 Şubat’ında PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için çıkış yapacak.

The Division 2

Microsoft konferansında bir oynanış videosu yayınlanan The Division 2 bu sefer de sinematik fragmana kavuştu. Oyunun kreatif direktörü The Division 2’nin salgından sonra yedinci ay civarlarında başlayacağını ve tekrardan kaos ortamının sunulacağını belirtti. Ayrıca sekiz kişilik Raid görevleri oyunda bulunacak ve ilk senesinde oyun için üç ücretsiz DLC yayınlanacak. The Division 2 15 Mart 2019’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için görücüye çıkacak.

The Crew 2

Bu ayın 29’unda çıkış yapacak The Crew 2’nin açık betasını haber veren bir fragman yayınlandı. Red Bull Formula 1 aracından akrobasi uçağına kadar pek çok aracın gösterildiği fragman eğlenceli bir yapıya sahip. The Crew 2’nin açık betası 21 – 25 Haziran tarihleri arasında PC, PlayStation 4 ve Xbox One için yapılacak. Ayrıca oyunun şu an ön yüklemeye açıldığını ve Gold Edition ön sipariş verenler tarafından 26 Haziran’da oynanabileceğini belirtelim.

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Mario + Rabbids: Kingdom Battle için yeni bir DLC duyuruldu. Donkey Kong Adventure isimli DLC sayesinde yaramaz tavşanları özlediğimiz gorilimiz Donkey Kong ve arkadaşları ile avlama şansı bulacağız. DLC’nin bu ayın 26’sında satışa sunulacağı duyuruldu. Yayınlanan fragmanı ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Skull & Bones

Ubisoft merakla beklenen korsan temalı yeni oyunu Skull & Bones etkileyici bir sunumla karşımıza çıktı. Oyun için hem sinematik fragman hem de oynanış videosu sunuldu. Oynanışın Assassin’s Creed Black Flag ve Rogue üzerine geliştirmeler yapılarak inşa edildiği açıkça fark ediliyor. Ayrıca sinematik fragmanda da Kral Arthur: Kılıç Efsanesi filminden alınan bir müziğin kullanılması dikkatlerden kaçmadı. Skull & Bones PC, PlayStation 4 ve Xbox One için bir erteleme olmazsa 2019 yılında çıkış yapacak.

Transference

Ubisoft’un hikaye odaklı sanal gerçeklik oyunu Transference konferansta gizemli bir fragmana kavuştu. Ayrıca akıllarımızda Frodo olarak yer edinen ünlü oyuncu Elijah Wood da oyunun sunumunda sahneye çıktı. Şahsi yapım şirketi SpectreVision’ın Ubisoft Montreal ile Transference için bir araya geldiğini aktaran Elijah Wood Transference’ın psikolojik gerilim türünde bir oyun olacağın belirtti. Sizleri 2019 sonbaharında çıkacağı açıklanan Transference’ın gerici fragmanı ile baş başa bırakalım.

Starlink: Battle For Atlas

Ubisoft-Nintendo ortaklığının meyvelerinden biri olan Starlink: Battle For Atlas konferansta karşımıza çıktı. Efsane oyun serilerinden Star Fox temasıyla yayınlanan fragman sayesinde Ubisoft’un yeni oyunu için Nintendo’nun tüm imkanlarını kullandığını öğrenmiş olduk. Star Fox’un yaratıcısı Shigeru Miyamoto da oyunun sunumu sırasında sahneye çıktı ve Ubisoft patronu Yves Guillemot’dan bir hediye aldı. Starlink: Battle for Atlas 16 Ekim 2018’de PlayStation 4, Xbox One ve Switch için yayınlanacak.

For Honor

Ubisoft 2017’nin başlarında oyunculara sunduğu For Honor için dün gece yeni bir mod ve genişletme paketi duyuruldu. Marching Fire isimli genişletme paketi sayesinde oyuna Uzak Doğu’dan yeni bir savaşçı sınıfı geliyor. Dört savaşçının bulunacağı bu sınıf oyundaki karakter çeşitliliğini artıracak. Yeni modumuz Breach’de ise oyuncular dört kişilik iki takıma ayrılacak ve bir nevi kuşatma savaşı gerçekleştirecekler. Ayrıca Ubisoft For Honor için Uplay üzerinden ücretsiz bir Starter Edition yayınladı. PC’ye özel bu sürümü 18 Haziran’a kadar alan oyuncular For Honor’ı ücretsiz bir şekilde edinmiş olacaklar.

Assassin’s Creed Odyssey

Konferansın en merak edilen yapımlarından birisi hiç şüphesiz Assassin’s Creed Odyssey olmuştu. Dünkü konferansta da meraklıları tatmin etmek için hem fragman hem de oynanış videosu Ubisoft tarafından yayınlandı. Bu içerikler sayesinde söylentileri dolaşan karakter ve diyalog seçimi imkanlarının da gerçek olduğu ortaya çıktı. Yani Ubisoft ünlü seriyi iyice RPG yolunda ilerletiyor. Antik Yunanistan atmosferini soluyacağımız Assassin’s Creed Odyssey 5 Ekim 2018’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için sunulacak. Hem fragmanı hem de oynanış videosunu da aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir