Ubisoft E3 2017’de Yakışan Bir Konferans Gerçekleştirdi

Ubisoft E3 2017’de hangi oyunları tanıttı?

EA Games, Microsoft Xbox ve Bethesda sonrası Ubisoft ilaç gibi geldi. Çünkü şov işini gerçekten başardılar, E3 atmosferine uyan aynı zamanda gerçekten heyecanla beklenecek oyunlar sahnede tanıtıldı. Belki kurgusal belki değil ama o an izleyenleri de duygulu anlar yaşatacak birkaç vaka da gerçekleşti. Gözlerin dolduğu, yüzlerin güldüğü dakikalar vardı. Peki Ubisoft neler sergiledi, bu seneki Electronic Entertainment Expo’da Ubisoft hangi oyunları tanıttı?

İlk olarak sahnede Ubisoft’un tavşanları kendini gösterdi ancak bir süre sonra ortaya altın para ve mantar çıkınca “Hayırdır yahu ne geliyor?” diye sormaya başladık. Akabinde Mario’da görününce alkış kıyamet. Ubisoft ve Shigeru Miyamoto ortak bir oyun üzerinde 3 yıldır çalışıyorlarmış. Mario + Rabbids: Kingdom Battle! Ubisoft öyle bir başladı ki E3’e kesinlikle en iyi konferanslardan birisi oldu Shigeru Miyamoto ve Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, birlikte Mario + Rabbids: Kingdom Battle hakkında konuştuktan sonra oyunu net bir şekilde göreceğimiz video, geliştirici ekipten bir yetkilinin sunumu ile oyunculara gösterildi.

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Ubisoft’un konferanstaki ikinci sergilediği oyun The Crew 2 idi. Oyun açık dünyada geçiyor, birçok farklı motorlu aracı kullanabiliyoruz. Siz bir yerde otomobiller ile yolları ağlatırken bir diğer tarafta uçaklar birbiriyle yarışıyor. Otomobiller, arazi araçları, uçaklar, sürat tekneler. Her çeşit arazide yarışma imkanı sunuyor The Crew 2. “Tam bir eğlence tufanı” diyebiliriz. Umarız gösterimdeki kadar çıktığında da eğlenebiliriz. Zira Ubisoft’un E3’ünü ve sonrasını hepimiz çok iyi biliyoruz…

The Crew 2

Elijah Wood, nam-ı diğer Frodo :) ile VR tabanlı bir oyun tanıtıldı 3. olarak. Adı Transference, açıkçası oyun tam olarak nasıl bir içeriğe sahip belli değil. Ürkütücü ve gerici bir şekilde VR oyunu olacağı bildirilen yapım hakkında ilerleyen günlerde bilgiler daha da netleşecektir.

Transference

Daha bitmedi devam ediyoruz. Skull & Bones çıktı sonra sahneye. Ubisoft, geri bildirimleri kale almış olacak ki Assassin’s Creed oyunlarından bazılarında yer alan gemi savaşlarını ayrı bir oyun yapmaya karar vermiş. Skull & Bones, alıştığınız ama gelişen ve ayrı bir oyun olmaya yakışacak şekilde karşımıza çıkıyor. Ancak benim beklediğim sadece PVP odaklı değil ticaret, diplomasi gibi değerlerin olduğu bir korsan oyunuydu. Gerçi sadece savaşları gördük, belki de bu arzu ettiğim(iz) detaylar ileride tanıtılacak, bekleyip göreceğiz. Bu arada Hindistan ticareti yolu haritasında bulunan oyunda Osmanlı İmparatorluğu olacak mı, çok merak ediyorum.

Skull & Bones

Akabinde sahnede uzayın derinliklerinde gezip, gerek savaş gerek keşif yapabileceğimiz bir başka oyun Starlink: Battle for Atlas vardı. Uzay araçlarımızı çeşitli şekillerde modifiye edebiliyoruz. Bu modifiye işlemini savaşlarda eş zamanlı olarak da yapabiliyoruz. Eğer Nintendo Switch sahibiyseniz, fiziki oyuncak/figürler edinerek ya da diğer platformlarda dijital şekilde bu değişimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Starlink: Battle for Atlas

Far Cry 5 de sahnedeydi. Oyuna ait bir oynanış videosu yayınlandı. Bu video ile birkaç karakteri ve karakterlerin neler yapabileceğini de görmüş olduk. Hatta bir köpeğimiz var ve çatışma anlarında gerçekten çoooook işe yarıyor bu küçük dostumuz. Sürpriz olmadı Far Cry 5’i zaten önceden net bir şekilde duymuş ve görmüştük. Fakat sunumuyla yüzleri güldürdü.

Far Cry 5

Ubisoft’un konferansına en az Assassin’s Creed Origins kadar belki de daha fazla damga vuran bir oyun daha sahnedeydi. Beyond Good & Evil 2. Güzel bir sinematikle giriş yapıp akabinde duygusal bir şekilde konferansı kapatınca Beyond Good & Evil 2 akıllarda farklı bir yer edindi diyebiliriz. Kelimeler dökmeye gerek yok, 10 yılı aşan aradan sonra karşınızda…

Beyond Good & Evil 2

Belki son olarak Assassin’s Creed Origins sahneye çıkmadı ama ben sona bırakmak istedim. Assassin’s Creed ile de aramız açılmıştı. İyi bir oyunu büyük bir özlemle bekliyorduk. Beklediğimize değeceği de su götürmez bir gerçek. Antik Mısır’a, başlangıca yolculuk yapıyoruz. Harika, devasa ve dopdolu bir oyun bizleri bekliyor. Harita o kadar büyük ki birazdan izleyeceğiniz videolarda tüyleriniz diken diken olurken ağzınız da sulanacak…

Assassin’s Creed Origins

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir