Total War: Warhammer’ın Optimizasyonu İçin Büyük Çaba Harcandı

The Creative Assembly oyunun performansını en üst seviyeye çıkarmak için detaylı bir geliştirme süreci takip etti.

Ünlü strateji serisi Total War’ın oyunları ilk çıktıkları zamanlarda yaşanan performans sorunlarıyla biliniyor. Ancak oyunun yapımcıları bu sefer performans sorunu yaşanmayacağı konusunda oldukça iddialılar. Belirttiklerine göre Warhammer uzun süren bir optimizasyon aşamasını geride bırakarak çıkışını gerçekleştirecek.

Total War’ın resmi Wiki sayfasında ‘Optimizasyon Günlüğü’ adı altında geliştirme süreci hakkında bilgiler paylaşan yapımcılar ilk kez bir Total War oyununun performansı için bu kadar zaman harcandığını söylüyorlar. “Total War; oyun grafikleri ve grafik işleme aşamaları eş zamanlı olarak gerçekleştikleri için iyi bir işlemciye fazlasıyla ihtiyaç duyan bir seri oldu. Ancak Warhammer’ın geliştirme aşamasında bu ikisini birbirinden ayırmak için gayret gösterdik.” açıklamasını yapan The Creative Assembly daha akıcı bir oyunun bizleri beklediğini müjdeliyor.

Aynı zamanda oyunun çıkışından kısa bir süre sonra DirectX 12 desteğinin de oyuna geleceği Warhammer cephesi tarafından bildirildi. Bu destek sayesinde oyunda grafiksel açıdan gelişim gözlemlendiği sırada performansta herhangi bir aksaklık olmayacak.

Total War: Warhammer 24 Mayıs 2016 tarihinde PC için çıkışını gerçekleştirecek. Son olarak Total War: Warhammer ve tüm Total War oyunu hakkındaki bilgilere www.totalwar-turkiye.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir