Total War: Warhammer 2’nin Vortex Sefer Haritası Tanıtıldı

Total War: Warhammer 2’de bizleri hem devasa bir harita hem de daha önce görmediğimiz yenilikler bekliyor.

Creative Assembly, yayınladığı video ile Total War: Warhammer 2’nin Vortex sefer haritasının üzerindeki sır perdesini kaldırdı ve bizleri Yeni Dünya’da bir tura çıkarırken aynı zamanda oyunda savaşan fraksiyonların sekizinin başlangıç yerlerini gösterdi. Ancak, videoda geçenlerde oyunda yer alacağını duyurduğu ve oyuncularının merakla beklediği Skaven ırkının iki fraksiyonunun başlangıç pozisyonları sadece genel olarak gösterilirken bazı gizli kısımlar gösterilmedi.

Tahmin edebileceğiniz üzere, hemen her Total War oyununda olduğu gibi Warhammer 2’de de fraksiyonların başlangıç pozisyonları bunlarla oynanacak sefer oyunun zorluğuna etki edecek. Örneğin, High Elf liderlerinden biri olan Teclis, diğer elf fraksiyonlarından daha uzakta duruyor ve bu da onun etrafında daha az mevcut ve potansiyel düşman olmasını sağlıyor.

Ayrıca bu videoda, daha önce açıklandığı üzere, Yeni Dünya’da sadece bu sekiz fraksiyonun olmadığını Orklar, Cüceler, Vampirler ve diğer tüm ırkların da haritada yer alacağını görüyoruz. Bunlardan bazıları organize ve yerleşik vaziyette iken bazıları ise alışılmadık kompozisyonlarla(mesela bir Ork ordusunda Canavaradam ırkından askerler de görebileceğiz) başıboş ordular olarak haritada dolaşıyor olacaklar.

Son olarak, Creative Assembly’nin, Warhammer 2’nin çıkışından biraz sonra ilk oyunla ikinci oyunun haritalarını birleştiren devasa bir sefer haritasının da oyunculara sunacağını hatırlatalım. Aşağıda bahsettiğim Total War: Warhammer 2’nin sefer haritasını tanıtan videoyu izleyebilirsiniz!

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir