Total War: Arena’nın F2P Sistemi Nasıl İşleyecek

Total War: Arena hakkında hala pek fazla şey bilmiyoruz. Bildiğimiz kadarıyla her takımda 10 oyuncu tarihsel generalleri kontrol ederek birkaç birlik yönetecek. Henüz elimizde sanat çalışması bile yok. Fakat kısa süre önce Edge Online ile yaptığı röportajda takım lideri James Russell oyunun F2P sisteminin nasıl işleyeceğini ve neden böyle bir şey düşündüklerini açıkladı.

Bariz bir gerçek gibi gelebilir, Russell büyük bir multiplayer kitlesine sahip olmak istedikleri için böyle bir oyun yaptıklarını söyledi:

“F2P bir oyun yapmamızdaki temel neden oyunculara büyük çapta bir multi tecrübesi yaşatmak istememiz. Oynayan oyuncu sayısı açısından çok farklı bir seviyede olacak.” Önceki oyunlarda eşleştirme uzun sürüyordu çünkü oyun lobisi bomboştu. Yani multiplayer için yeterli kişiyi bulamıyordunuz. Bu nedenle CA sıradaki oyununu özellikle multiplayer üzerine kurmak istiyor.

CA aynı zamanda “kazanmak için para harca” felsefesinin Arena’da işlemeyeceğine de söz veriyor. Bu oyundaki birçok şey daha önceki F2P’lerde görmediğimiz ögelerden oluşacak. İyisi mi siz şimdiden Total War: Arena’nın resmi sitesine gidip kaydınızı yaptırın ve kapalı beta başladığında katılma şansı yakalayın.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Bersun Turna

Paradox grand strategy'lerini ver bana, başka ihsan istemem.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir