Total War Arena Geliyor!

The Creative Assembly yeni oyunu Total War Arena’yı duyurdu.

Total War Serisine Bir de F2P Geliyor!

Bugün Oyun Geliştiricileri Konferansında yaptığı açıklamayla James Rusell Total War hayranlarını şok etti. Russell, şu an Total War: Arena adında bir free-to-play oyun geliştirmekte olduklarını açıkladı.

Russell oyunun 10’a 10 meydan savaşları içereceğini ve her oyuncunun üç bölük kontrol edeceğini söyledi. Ayrıca oyuncular oyun içinde yeni ürünler satın alacak, aynı zamanda bunları kazanabilecek. Russell, Total War: Arena’yı MMORPG türü ile multiplayer online savaş oyunlarının kesişimi olarak karakterize ettiklerini söyledi.

Bu çok oyuncu odaklı oyunun çok daha farklı bir tecrübe olacağını da dile getiren Russell, oyunun birçok oyuncu kazanabileceğini tahmin ettiklerini söyledi. Zaten kemikleşmiş bir oyuncu kitlesi varken free-to-play bir oyuna oyuncu çekmeleri de zor olmayacaktır. Bu arada, Total War: Arena’nın bir seneden uzun süredir geliştirme aşamasında olduğunu öğrendik.

Klasik TW oyunlarından farklı olarak nişan alma, hücüm ve ateş etme gibi özellikler standart online oyun konseptinden esinlenilmiş. Bir başka farklılık da kontrol edilebilir bölük sayısı. TW oyunlarında oyuncu en fazla 20 birlik kontrol edebiliyordu, Arena’da ise 3 birlik kontrol edebilecek.

“Yeni oyunumuzun da önceki TW oyunları gibi aktif ve yeteneği ön plana çıkaran bir oyun olmasını istiyoruz ve böyle olmak zorunda.” diyen Russell açıklamasına bölüklerin aldıkları hasara getirilen yeniliklerle devam etti.

CA, Total War: Arena’da hasar sistemini tamamen değiştirecek. Yeni oyunda alınan hasar birlik temelli olacak, sağdan veya soldan yapılan bir hücum birliğin sadece belirli kısmını etkileyecek. (Klasik TW oyunlarında hasar asker temellidir.)

Açıklamanın sonunda kısa videolar gösterildi. Videoda oyuncu her bir askeri sürükle-bırak yöntemiyle yönlendirebiliyor.

Çıkış tarihi ile ilgili soruya ise henüz belirlemedik diyen Russell, ileride farklı zaman aralıklarından savaş meydanı içerikleri paylaşacaklarını söyledi.

Resmi siteden oyunun gelecekteki kapalı betası için başvurabilirsiniz.

Kaynak: www.totalwar-turkiye.com

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Bersun Turna

Paradox grand strategy'lerini ver bana, başka ihsan istemem.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
sercan Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
sercan
Ziyaretçi
sercan

süper olur :D