Torment: Tides of Numenera Kickstarter Rekoru Mu Kıracak?

Dijital oyun sektörünün son fenomeni Kickstarter yeni bir rekora mı imza atıyor?

Tim Shafer’in ani bir kararıyla dijital oyun sektörünün gündemine giren ve o gün bugündür çığ gibi büyüyen Kickstarter çılgınlığı yeni bir rekora imza atacak gibi görünüyor. Öncelikle amatör oyun geliştiricilerinin akınına uğrayan sitede, sonraları Brian Fargo, Chris Avellone ve John Romero gibi isimler de boy göstermiş; Brian Fargo ve Chris Avellone ikilisinin ortak çalışma kararı almasıyla gelişen Project Eternity 3.986.929$ gibi bir rekorla kampanyayı tamamlamıştı.

Sonraları donanım alanında bir çığır niteliği taşıyan Ouya’nın da Kickstarter’a adım atmasıyla 8.596.474$ gibi muazzam bir rakamla söz konusu rekor tazelenerek erişilmesi güç bir noktaya ulaşmıştı. Ancak dün itibariyle Kickstarter’daki yerini alan Torment: Tides of Numenera, Ouya’nın ulaşılmaz görünen rekorunu bile egale edebilecek gibi görünüyor!

Inxile Entertainment’in Kickstarter’a başvurduğu ikinci projesi olan Torment: Tides of Numenera bildiğiniz gibi Chris Avellone’nin daha önceleri devamını hazırlamakta çekinceler taşıdığı Planescape: Torment’in ruhani temsilcisi olarak karşımıza çıkıyor ve yalnızca 900.000$ toplamayı arzulayan Inxile Entertainment’in yeni Torment’i henüz daha 24 saat bile olmadan istenilen rakamı toplamış durumda.

Şu sıralar 31.217 oyun meraklısının desteğini almayı başaran Torment: Tides of Numenera için şimdiden toplamda 1.698.196$ birikti ve her geçen saniye de katlanarak birikmeye devam ediyor. Kampanyanın bitmesi için hala daha 29 gün olduğunu düşünürsek, yeni bir Kickstarter rekoru neden olmasın?

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir