Titanfall 2’den PC Kullanıcılarını Üzecek Haber Geldi

Yapımcı şirket Respawn Entertainment’ın patronu Vince Zampella, Titanfall 2’nin resmi blog sayfasından üzücü haberi verdi.

Respawn Entertainment’ın merakla beklenen yapımı Titanfall 2, bilindiği üzere yakın zamanda çok oyunculu beta aşamasına başlayacak. Bu beta sürecinin oyunun çıkış yapacağı PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında sürdürülmesi bekleniyordu. Ancak gelen son açıklamaya göre PC üzerinden beta aşamasının gerçekleştirilmesi mümkün olmayacak.

Yapımcı şirketin patronu Vince Zampella yaptığı açıklamada, PC platformunda yapılacak bir betanın altından kalkmanın çok zor olacağına dikkat çekti. “Çok sayıda platform oyunu kontrol etmek için iyi bir yöntem olabilir. Ancak oyunun çıkışına yönelik iyi bir gidişatımız olduğunu sağlama almak için tüm platformları test etmemize gerek yok.” dedi ve ekledi “Oyun motoruna ve oyunun kendisine eklemeler yapmaya devam ediyoruz. Bu sebeple oyunu yeterli sayıdaki farklı donanımlarda denemeye fırsatımız olmadı. Ayrıca açık konuşmamız gerekirse henüz bunlarla uğraşmaya hazır değiliz. Hala oyunu daha iyi bir hale getirmeye çalışıyoruz.

Oyunun öngörülen sistem gereksinimleri karşılayıp karşılamayacağından henüz emin olamadıklarını belirten Zampella “Ek olarak PC platformu için belirtilen en düşük sistem özelliklerini sıkıntısız bir şekilde desteklememizi sağlayacak çalışmaları tamamlamadık. Yani şu an için oyunu PC platformunda test etmek konsollardaki kadar kolay olmayacak. Çünkü ilave değişkenleri ve konfigürasyonları da desteklememiz gerek.” diyerek oyunun PC için teste hazır olmadığını açıkça belirtti.

Ayrıca oyun dosyalarını kurcalayan oyuncuların hikaye modu hakkında bilgiler sızdırmasından endişe duyduklarını vurgulayan Zampella “Oldukça meraklı PC oyuncularımız, denedikleri takdirde her türlü bilgiye ulaşabileceklerini kanıtlamışlardı.” açıklamasını yaptı. PC oyuncularının yaşadığı hayal kırıklığını anladığını aktararak Zampella özür diledi ve bu kararı Titanfall 2’nin sıkıntısız bir çıkış gerçekleştirmesi için verdiklerini vurguladı.

Titanfall 2 PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 28 Ekim’de satışa sunulacak.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir