Titanfall 2 Tost Oldu !

İnatçı Electronic Arts pek kıymetli Titanfall 2’yi kurban etti!

Titanfall 2’nin çıkış tarihi açıklandığında herkes büyük çapta şaşkınlık yaşamıştı. Çünkü zaten piyasayı Battlefield 1 ile sallayacak bir şirketin aynı türde bir başka oyununu sadece 10 gün sonra piyasaya sürmesi pek akıl karı değildi. Hatta buna en büyük rakibinizin sizden 1 hafta sonra kaşarlanmış oyuncu kitlesine sahip bir oyununu (Call of Duty: Infinite Warfare) eski efsaneyle birlikte piyasaya süreceği gerçeğini göz ardı etmek kocaman bir ego timsalinden başka bir şey değil. Peki sonuç ne oldu? Battlefield 1 ve Call of Duty arasında tost olmuş çift kaşarlı bir Titanfall 2.

En azından satışlar oyunun durumunun bu şekilde olduğunu ortaya koyuyor. Titanfall 2 ilk haftada ilk oyundan çok daha az satarak tam bir hayal kırıklığı yaşatıyor. Neredeyse tüm ana formatlarda piyasaya çıktığını kabul edersek sadece İngiltere’de BF 1, Skyrim Special Edition ve Fifa 17’nin ardından dördüncü sırada yer alması hakkında yazılan olumlu şeylerin ve tek kişilik senaryosunun dahi insanların aklını çelemediğini gösteriyor. 

Yakında incelemesini bizlerden de okuyabileceğiniz oyunun bu performansı için suçlanacak tek bir mecra var. Evet bildiniz, Electronic Arts.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir