Through The Woods PC’ye Geliyor

İskandinav kültürü + korku oyunu = Through The Woods!

Şu ana kadarki oyun fuarlarında gösteriminden sonra, birçok büyük oyun sitesinin bu yıl için en çok beklenen korku oyunları listesine eklediği Through The Woods, yavaş yavaş çıkışına yaklaşıyor. Çıkış tarihi için başta 2016’nın ilk çeyreğini planlayan yapımcı firma, bizleri şaşırtmayan bir takım gecikmelerin ardından Ekim 2016’da oyunu Windows, Mac ve Linux için Steam üzerinden satışa sunmaya hazırlanıyor. Oğlunu arayan bir annenin İskandinav ormanlarında geçen macerasına atılacağımız oyun, sürekli hissedilecek gerilim dolu ortamı ve Norveç mitolojisinden ve folkloründen fırlamış varlıklarla psikolojimizi baya bir bozacak gibi duruyor.

Norveç’te kurulan çiçeği burnunda oyun firması Antagonist tarafından geliştirilen oyun, geçmiş ve günümüzün birbirine karıştığı bir ortamda bize ilgi çekici bir hikaye sunuyor. Kaybolan oğlunu aramak için Norveç’in batı sahilindeki bir ormana girmek zorunda kalan bir annenin anılarını anlatması üzerinden ilerleyen oyun, sanki bir çocuğun gözünden görür gibi oyuncuyu ormanın ürkütücü atmosferine itiyor. Işık kaynağı olarak sadece ay ışığı ve el lambasına sahip olan karakterimiz, neredeyse sürekli karanlıkla boğuşmak zorunda ve bu da haliyle ormanın atmosferini daha da güçlendiriyor.

Oyunu özgün bir yapım haline getiren şeylerden biri ise daha önce bahsettiğimiz mitolojik ve folklor unsurlarının tüyler ürperten orman atmosferine monte edilişi. Norveç mitolojisinden çıkagelen bu yaratıklar veya objeler, kayıp çocuğu aramaktan başka hikayeler ve korkutucu deneyimler sunacak. Oyundaki seslerin çok başarılı olduğu da birçok kaynak tarafından söyleniyor ve ve bir korku oyunu için bunun ne kadar önemli olduğunu belirtmemize gerek yok. Özetle ormanın karanlığının temel mekanik haline geleceği oyun, tüyler ürperten bir mekanda yalnızlığın ve kayıp hissetmenin derinden hissedileceği bir oyun olacak.

Ağustostaki Gamescom 2016’da da yer alacak oyun hakkındaki diğer gelişmelerden bizi takip ederek haberdar olabilirsiniz.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Emre Yaşamış

dil ve edebiyat öğrencisi, fantastik roman sever, tarihe meraklı. bir oyunda en önem verdiği şeyler atmosfer, hikaye ve karakter gelişimi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir