THQ Nordic Ünlü Oyun Dağıtım Şirketini Satın Aldı

Video oyun dünyasının tanınan şirketlerinden THQ Nordic, 121 Milyon Euro’luk bir anlaşma karşılığında Koch Media’yı bünyesine kattı.

Elinde bulundurduğu Darksiders serisi ile tanıdığımız THQ Nordic büyük bir atılım gerçekleştirdi. Video oyun dağıtım şirketlerinden Koch Media’yı 121 Milyon Euro, yani yaklaşık 570 Milyon Türk Lirası karşılığında satın alan THQ Nordic, dağıtımcılık pazarında söz sahibi olmak adına önemli bir attı. Bu anlaşma ile birlikte Koch Media bünyesindeki Deep Silver da el değiştirmiş oldu.

Bu anlaşmayla birlikte bu yıl çıkış yapacak Metro Exodus başta olmak üzere Saints Row ve Dead Island gibi ünlü yapımlar da THQ Nordic bünyesine katıldı. Şirketin CEO’su Lars Wingefors da bu anlaşma ve ileride görebileceğimiz muhtemel yapımlar hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Bazı başarısız oyun çıkarımlarından kaynaklanan kayıplara rağmen Koch Media uzun süre kar etmeyi başarmış bir firma. Bizim firmamıza da Koch Media ve bünyesindeki Deep Silver gibi stüdyoların katılması en azından dört AAA yapımı piyasaya sürmemize yardımcı olacaktır. Bu yapımlar arasında Metro Exodus, Volition Studios’tan ve Dambuster’dan birer yapım mevcut. Ayrıca geliştirilme aşamasında olan ve yayınlanacak olan başka yapımlar da var.” diyen Lars Wingefors kendilerini yoğun bir dönemin beklediği sinyallerini verdi.

Koch Media CEO’su Klemens Kundratitz de dağıtımcılık alanındaki tecrübe ve yeteneklerini THQ Nordic ile birleştirerek güzel bir birlikteliğe imza attıklarını belirtti. Bakalım bu birliktelik sayesinde ilerleyen dönemlerde hangi yeni yapımlarla karşılaşacağız?

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir