The War Z’de Parayı Veren Klan Kuruyor

The War Z için yayınlanan son güncelleme ile gelen yeni klan sistemi, forumların yine sinirli oyuncuların tepkileri ile dolmasına neden oldu.

The War Z yeni güncelleme ile gelen klan sisteminde klanlardan oyuncu sayısına göre para istiyor. Daha önce böyle bir sistemin oyunda olacağına dair herhangi bir açıklama yapılmamasından dolayı bir çok oyuncu durumdan rahatsız.

Özellikle klan kurucuları ve ilerde klan kurarak bir topluluk ile oyunu oynamaya devam etmeyi planlayan oyuncular The War Z resmi forumlarında şikayetlerini dile getirdiler. İstisnalar haricinde bu şikayetlerin bir çoğu her zaman ki gibi moderatörler tarafından silindi(hakaret, saygısızlık ve küfür içerikli mesajlar).

“Crazykillag” isimli oyuncu açtığı konuda kendisinin şimdiden 200 kişilik bir klana sahip olduğunu ve bu klanı devam ettirebilmek için Hammer Point’e 700 Dolar civarında para ödemesi gerektiğini söylüyor.

Bir diğer oyuncu, bu sistemin alfa olduğu ve oyuncuların denemesi için sisteme konduğunu eleştiren mesajında, “neden bir sistemi denemek için bizim para ödememiz gerekiyor, zaten oyunu satın almak için para ödedik” diyerek konu ile ilgili sıkıntısını dile getiriyor.

http://forums.thewarz.com/showthread.php?67633-Clans-should-be-free

Bu konuda yapılan ankette ise oyuncuların %76’lık kısmı Klanların ücretsiz olmasını talep ediyor.

Ayrıca oyunun ön incelemesini yaptığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Umut Issı

Bilim kurgu hayranı, dijital tasarım uzmanı, bağımsız oyun meraklısı kişilik...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir