The International 2016 Joker Maçları Tamamlandı

Dün başlayan The International 2016’da ilk maçlar tamamlandı. Joker maçlarından galip ayrılan iki takım bugün diğer 14 takım ile grup maçlarına çıkacak.

The International 2016’nın ilk heyecanı dün gece başlamıştı. Çin’den EHOME, Amerika’dan compLexity Gaming, Avrupa’dan Escape Gaming ve son olarak Güney Doğu Asya’dan Execration grup aşamasına gidecek iki yer için kıyasıya mücadele ettiler. İlk maçların ardından Escape Gaming ve EHOME bir üst tura yükselirken, compLexity ile Execration son bir şans için karşı karşıya geldiler. EHOME Üst Grup maçında Escape Gaming’i 2-0 ile geçip ilk Joker galibi olarak grup aşamasına adını yazdıran takım olurken, compLexity Gaming Filipinli rakibi Execration’a 2-0 ile mağlup oldu. Execration’dan Abed’in gösterdiği olağan üstü Meepo performansı ise o eşleşmeye damga vurdu. Alt Grup finalinde Escape Gaming ve Execration grup aşamasına gidecek son bilet için karşı karşıya geldiler. Avrupa’lı Escape Gaming 2-0 ile Filipinli rakibini evine gönderdi. VE böylece Joker aşaması kazananları EHOME ve Escape Gaming oldular.

Türkiye saatiyle bugün 19:30’da Grup A maçları ile The International 2016’hın grup aşaması başlayacak. Yarın yine aynı saate Grup B maçları ile heyecan devam edecek. Ve 8 Ağustos günü KeyArena’da Ana Etkinlik başlayacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir