The International 2016 Heyecanı Başlıyor

E-Sporlar tarihini en büyük turnuvası olan The International 2016 bugün başlıyor. Şimdiden kendinizi hazırlasanız iyi olur!

3 – 13 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak olan Dota 2 sezonunun en büyük turnuvası olan The International 2016 bugün başlıyor. Turnuvanın ilk aşaması Joker Kartı elemesi bugün, Grup aşaması ise 3 Ağustos ile  5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.olacak. Daha sonra ise KeyArena’da yapılacak olan Ana Etkinlik sahne alacak.

Yarın yapılacak olan Joker Kartı elemelerinde dört takım yarışacak. Açık elemelerde ikinci sırayı alan bu takımlar arasındaki en iyi iki takım bir üst aşama olan Grup Aşamasına gidecekler, diğer iki takım ise turnuvanın tadını izleyerek çıkarmak durumunda kalacaklar.

Joker Kartı Elemelerinde karşı karşıya gelecek takımlar ve maç programı şöyle:

Amerika Açık Elemeleri ikincisi compLexity Gaming, Çin Açık Elemeleri ikincisi ve aynı zamanda The International 2011 ikincisi EHOME, Avrupa Açık Elemeleri ikincisi Escape Gaming ve Güney Doğu Asya Açık Elemeleri ikincisi Execration karşı karşıya gelecekler.

Üç maçlık sistemde oynanacak olan ilk maçlarda EHOME vs Execration ve compLexity Gaming vs Escape Gaming karşı karşıya gelecekler. İlk maçların galipleri bir sonraki turda karşı karşıya gelecekler. Kaybeden takımlar ise bir şansa daha sahip olacaklar ve alt grupta tekrar karşı karşıya gelecekler. Alt grup maçında rakibini eleyen takım, üst gruptan gelecek rakibini bekleyecek. Üst grup maçının galibi Grup Aşamasına katılırken, Alt Grup Final maçları da Grup Aşamasının son katılımcısı ve Joker Kartı kazanan ikinci takımı bizlere sunacak.

Türkiye saati ile bu akşam 19:30’da başlayacak olan Joker Kartı Elemelerini bu adresten izleyebilirsiniz! The International 2016 yaklaşırken Dota 2 dünyasında neler olup bittiğini kaçırmayın!

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir