The International 2016 Grup Aşaması Sona Erdi

The International 2016’da ilk sayfa kapandı. Şaşırtıcı sonuçlar bir yana elenmenin eşiğine gelen takımlar oldukça heyecanlı günlerin habercisi.

The International 2016 geçtiğimiz hafta başlamıştı. İlk olarak Joker aşamasında EHOME ve Escape Gaming takımlarının üst tura adını yazdırmalarına tanık olmuştuk. Şimdi ise pek çok şaşırtıcı sonuç ortaya çıkaran, bir o kadarda efsane oyunların oynandığı bir grup aşaması ortaya çıktı. Pek çok takım beklentilerin üzerinde oyunlar oynayarak kimsenin beklemediği sıralarda grup aşamasını bitirirken bazı takımlarda hayranlarını çok kötü bir performans sergileyerek üzdüler. Ancak, henüz turnuva bu aşamada bitmiş değil. Ana Etkinlikte oyuncuların atmosferi çok farklı olacaktır. Daha önce Alt Grup’ta kalıp turnuvaya kazanmış bir Newbee örneği henüz sadece 2 sene önceydi.

The International 2016 Grup aşaması sonuçlarında, A Grubu oldukça heyecanlı ve yakın puanlarla geçti. OG oynadığı 14 maçın 11’ini kazanarak ilk sırada dururken EG, 9-5 skoru ile A Grubunu ikinci tamamladı. A Grubundaki şaşırtıcı sonuçlardan bir tanesi turnuva öncesi oldukça başarılı bir dönem geçiren Natus Vincere’nin A Grubunı 6 puan ile tamamlayarak Alt Grupta Ana Etkinliğe katılacak olması.

B Grubu ise EHOME ve Digital Chaos ekiplerinin beklenmedik bir şekilde liderliğe oynayarak herkesi şaşırtması ile ön plana çıktı. Team Liquid ve Team Secret gibi tecrübeli ekiplerin oldukça kötü performanslar göstererek Alt Grupta Ana Etkinliğe katılacak olmaları oldukça şaşırtıcıydı.

Gruplarının son dört sırasında yer alan takımlar Alt Grup üyesi olarak Ana Etkinlik maçlarına katılacaklar. Ve tek maçlık bir seri üzerinden oynanacak olan maçlar, Alt Grup takımlarının kaderini belirleyecekler. Alt Grup takımlarının yapacakları ilk maçlarda elenen takımın alacağı ödül 100,000$ gibi bir rakamken, bir sonraki tur elenen takımların kazancı 300,000$ civarı bir rakamken çok heyecanlı maçların bizleri beklediği aşikar. Aşağıdaki tablodan grup aşaması sonuçlarını inceleyebilirsiniz.

The International 2016’nın Ana Etkinliği bugün Türkiye Saati ile 19:00 civarı başlayacak. Heyecana ortak olmak için bu adresten turnuvayı izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir