The Elder Scrolls Online: Tel Var Stone Rehberi

Tel Var Stones, Elder Scrolls Online’daki yeni bakiye diyebileceğimiz bir özellik olarak eklenmişti. Sadece Imperial City bölgelerinden elde edebileceğiniz bu bakiyeyi, ekipmanlarınız için daha kaliteli eşyalar almak ya da özel trading post’larda ticaretini yapabilmek için crafting kaynakları satın almak üzere kullanabilirsiniz.

“Peki, Tel Var Stone’u bir konuda anlatacak kadar başka ne var ki?” diye soruyorsanız, işte oyunu daha ilginç ve eğlenceli hâle dönüştüre bu mekaniğin özelliklerini sizler için derledik.

Tel Var Stone’un lore’uyla ilgili konuya girip sizi çok fazla meşgul etmek istemiyoruz. Gerçi, bu eklentinin ne işe yaradığını bilen oyuncular da yok değil, ancak araştırmaya vakti olmayan oyuncular için kısaca hazırladığımız bu yararlı rehberin oyun anlayışınızı bir nebze değiştireceğine inanıyoruz.

Tel Var Stone’ları neden toplamalısınız?

Böyle bir konudan bahsediyorsak, bu taşları toplamanın 4 farklı nedeni olduğunu açıkça belirtebiliriz. Elbette yukarıdaki girişte de söylediğimiz üzere, ekipmanlar ve crafting kaynakları edinmenizi sağlar. Ancak bunları alt başlıklara açtığımızda konunun detaylandığını görüyoruz.

Tel Var Stone nasıl toplanır

Tel Var Stone’ları 6 yeni ekipman setinin parçalarını edinmek için toplamanız gerekiyor. Tel Var Stone karşılığında bu ekipman setlerinin parçalarını satın alabiliyorsunuz. Shieldbreaker, Powerful Assault, Reactive Armor, Meritorious Service, Black Rose ve Phoenix Armor.

Yeşil ve mavi kalitede lockbox’lar. Bunları elde etmek için de Tel Var Stone’a sahip olmalısınız. Bu lockbox’ların her biri rastgele eşyalara sahip. Bunları açarak bu eşyaları elde edebiliyorsunuz.

Veteran 15 ve Veteran 16 crafting materyalleri de, Tel Var Stone karşılığında satın alınabilecek bir başka öğedir. Tüm profession’ların crafting kaynaklarını elde edebilirsiniz. Ayrıca, Xıvkyn style’ın crafting’i için gereken Charcoal of Remorse’u bu sayede alabilirsiniz.

Son olarak Sigil of Imperial Retreat teleporting taşı için de bu özel Tel Var Stone öğesini kullanabilirsiniz. Sigil of Imperial, sizi ait olduğunuz alliance merkezine ışınlamaya yarıyor. Ancak sadece bir kez kullanılabiliyor, ama Tel Var Stone’u daha güvenli bir yere taşımanızı sağlıyor.

Tel Var Stone’u nerede kullanabilirsiniz?

Tel Var Stone’u nerede kullanabilirsiniz

Tel Var Stone’a sahipseniz, bunu Imperial City’deki alliance merkezlerinizde eşyalar satın almak için kullanabilirsiniz. Bunun için Tel Var tüccarlarını bulmalısınız.

Tel Var Armorer: Superior kalitede set eşyalarının parçalarını satıyor.

Great Armorer: Epik kalitede set eşyalarının parçalarını satıyor.

Lockbox Merchant: Yeşil kalitede lockbox’lar satıyor.

Greater Lockbox Merchant: Mavi kalitede locbox’lar satıyor.

General Merchants: Crafting kaynakları ve Sigil of Imperial Retreat satıyor.

Tel Var Stone nasıl toplanır?

Tel Var Stone’ları sadece Imperial City’de toplayabilirsiniz. Bu bölgeye girdiğiniz zaman kullanıcı arayüzünde yeni bir sayaç beliriyor. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan bu sayaçtan, topladığınız Tel Var Stone miktarını görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca, topladıkça çarpan sayısı kaar ekstra kazanabiliyorsunuz.

Imperial City’e girdikten sonra, yaratıkları ve diğer oyuncuları alt ederek toplanabiliyor. Gelin görün ki, bu konunun da iki yönü var.

Diğer oyuncuları PvP bölgesinde etkisiz hâle getirdiğiniz zaman, onun da sahip olduğu Tel Var Stone’ları alabiliyorsunuz. Eğer yendiğiniz oyuncu Tel Var Stone’a sahip değilse, herhangi bir şey toplayamıyorsunuz.

Yaratıkları öldürdükçe de Tel Var Stone toplayabiliyorsunuz. Yaratıkların konu olduğu bu aksiyonda topladığınız Tel Var Stone miktarı çarpanlarıyla daha fazla kazanç sağlayabiliyorsunuz. Bu da sahip olduğunuz Tel Var Stone miktarına göre değişiyor. Ancak bu sistem sadece PvE’de geçerli.

Tel Var Stone multiplier

1 – 100 Tel Var Stone (x1): Yaratıklardan normal sayıda taş elde edebilirsiniz.
100 – 1000 Tel Var Stone (x2):Yaratıklardan iki kat daha fazla taş elde edebilirsiniz.
1000 – 10,00 Tel Var Stone (x3):Yaratıklardan üç kat daha fazla taş elde edebilirsiniz.
10,000 ve Üstü Tel Var Stone (x4):Erişilebilecek maksimum seviyedir. Ölü yaratıklardan 4 taş elde edebilirsiniz.

Tel Var Stone’ları nerede depolayabilirsiniz?

Tel Var Stone’ları kaybetmek çok kolay olduğu için geliştirici ekip, oyuncuların, kişisel bankalarında Tel Var Stone’ları depolayabilmelerine olanak tanıdı. Ancak depolayacağınız öğe sayısı da limitli. Tek seferde sadece 50 tane Tel Var Stone depolayabiliyorsunuz. Tüm öğeleri depoladığınız zaman çarpan sayısı da azalıyor. Yani üzerinizdeki Tel Var Stone sayısı ne kadar fazlaysa, topladığınızda size bonus sağlayan çarpan sayısı da artıyor.

Ayrıca, Imperial City’de özel bir görev karşılığı kazanacağınız kutuya bu öğeleri koyabiliyorsunuz. Böylece üzeriizde bu taşları sadece kutu içerisinde olmak üzere taşıyabiliyorsunuz. Bu sayede, ölseniz de bu öğeler üzerinizde kalıyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Deniz Kocatürk

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti. Amatör olarak başladığı bu işe profesyonelleşerek devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir