The Elder Scrolls Online: Envanter Nasıl Genişletilir?

Eğer looter bir oyuncu tarzına sahipseniz, The Elder Scrolls Online’da da, her MMORPG’de olduğu gibi, envanterinizde daha fazla alana ihtiyaç duyarsınız. Peki, Elder Scrolls Online’da envanter nasıl genişletilir?

Envanterde daha fazla yer açmak, bir looter olarak daha fazla eşya toplamanız için yararlıdır. Ancak böyle güzel bir yanı olmasına rağmen, biraz da masraflıdır. Envanter genişletmenin iki yolu vardır: birincisi direkt olarak Crown Store’dan bir miktar crown harcayarak satın alacağınız ilgili geliştirme sayesinde genişletebilirsiniz. Dilerseniz de, sadece oyun içi bakiye, yani altın harcayarak envanter genişletme işlemi yapabilirsiniz.

Envanter neden genişletilmelidir?

Envanterinizi dilerseniz hiç genişletmeyebilirsiniz. Ancak eğer bir MMORPG oynuyorsanız, ki bir de grinder ve looter gibi oynuyorsanız, bir süre sonra eşya toplayamaz hâle geleceksiniz. Her karakter için başlangıçta 60 eşya slotu verilir. Bu slotlar pekâlâ çok hızlı bir şekilde dolar. Craft ettiğiniz eşyalar, craft malzemeleri, rune’ler, loot ettiğiniz eşyalar vb. Her eşyanın bir değeri olduğunu düşünürsek ve başlangıç oyuncusu için de altın toplamanın zorluğunu işin içine katarsak, her gördüğünüz şeyi toplamak o an için tek çare gibi görünüyor.

Bir süre sonra dolan envanterle dolaştığınıza zaman, belki bir an değerli bir eşya bulduğunuzda o eşyayı alamazsınız. Bunun için de envanterden bir öğeyi çöp edersiniz. Bunu engellemek için her zaman envanter genişletmek belli durumlarda çok işe yaramaktadır.

Envanter genişletme işlemi nerede yapılır?

Envanterinizi Tamriel’daki bazı çanta satıcıları aracılığıyla genişletebilirsiniz. Çoğu şehirde bulunan bu satıcılar sayesinde, belli bir miktar karşılığı envanterinizi genişletebilirsiniz.

Envanteri hızlıca ve kolayca genişletmek isteyen birisi için kurtarıcı denebilecek bu tipleri genelde,şehirlerin market district’lerinde bulabilirsiniz. Haritada market district’lerin üzerine fare imlecini sürüklerseniz, bu arkadaşların ikonu bir bohça ya da altın kesesi olarak görünecektir.

Envanter genişletmenin maliyeti nedir?

Her özel şeyde olduğu gibi bu işte de iyi para var. Envanterinizi genişletmek için bir satıcıyla konuştuğunuzda, başlangıçta cüzi bir fiyat beklerken birden hiç beklemediğiniz fiyat karşılığı bu işi yapabilirler. Ancak çok da pahalı olmadıklarını söyleyebilirim. O altını oyun içinde, eğer grinder iseniz, kısa sürede topluyorsunuz.

Fiyatların değişme ihtimallerini göz önünde bulundurarak, şu an için net fiyatlar veremiyoruz. Çünkü bazı güncellemeler nedeniyle bu fiyatlarda güncelleme olabileceğini düşünüyoruz. Ancak ortalama fiyat söyleyecek olursak aşağıdaki gibi bir fikir yürütebiliriz.

70 Slot 400 Gold
80 Slot 2,000 Gold
90 Slot 5,900 Gold
100 Slot 11,000 Gold
110 Slot 19,200 Gold
120 Slot 30,700 Gold
130 Slot 46,000 Gold
140 Slot 64,500 Gold

Tüm bu geliştirmelerin her biri ekstradan 10 slot kazandırır. Eğer sınıra ulaştıysanız da, toplamda 200 slota sahip bir karakteriniz olabilir.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Deniz Kocatürk

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti. Amatör olarak başladığı bu işe profesyonelleşerek devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir