(Güncelleme) The Elder Scrolls: Arena Bir Daha Mı Geliyor?

Bethesda Softworks’ün en önemli serilerinden The Elder Scrolls’un ilk oyunu Arena bir kez daha mı bizlerle buluşuyor?

Avustralya derecelendirme kuruluşunun 9 Nisan’da açtığı bir kayıta dayandırılan haberlere göre The Elder Scrolls: Arena yeniden oyuncularla buluşuyor olabilir.

“Mature” damgası vurulan The Elder Scrolls: Arena’nın multiplatform olarak oyuncularla buluşacağı belirtilirken, hangi platformlarda bizlerin karşısına çıkacağı belirsizliğini koruyor. Fakat yeni açılan kayıt için “Original” ibaresinin kullanılmış olması ilk oyunun yeniden yayımlanacağını, bir port veya reboot olmayacağını düşündürüyor.

Öte yandan dileyenlerin The Elder Scrolls efsanesini başlatan oyun olan Arena’yı Bethesda’nın resmi sitesinden ücretsiz olarak indirip oynayabileceğini de hatırlatalım.

Güncelleme: Bethesda bugün söz konusu gelişmenin yalnızca Avustralya derecelendirme kuruluşunda yaşanan bir karışıklıktan kaynaklandığını, TES: Arena’nın yeniden oyuncularla buluşturulması gibi bir planları olmadığını bildirdi.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir