The Elder Scrolls 6 VR Desteği Barındıracak Mı?

Temenniler The Elder Scrolls 6 için VR desteğinin sunulmasından yana.

Bethesda’nın E3’teki tanıtımlarından yola çıkarak, firmanın VR teknolojisini kullanmada kayda değer girişimlerde bulunan büyük yapımcılardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Fallout 4 ve DOOM’u VR formatına uyarlayan Bethesda, bu çabalarından olumlu sonuçlar almış ve deneyimlerinden elde ettiklerini E3’te oyuncular ile paylaşmıştı. Fallout 4’u VR ile oynamak isteyenler için Fallout 4 VR’ın HTC Vive’e 2017’de geleceğini hatırlatalım.

Bethesda’nın girişimleri göz önüne alındığında akıllara, firmanın ileriye yönelik projelerinde VR teknolojisini kullanıp kullanmayacağı sorusu geliyor. Bu projeler içerisinde The Elder Scrolls 6 de yer alıyor.

Hatırlarsanız Pete Hines kendisine yöneltilen sorular üzerine, The Elder Scrolls 6’ten önce en azından iki Bethesda Game Studios oyununun piyasaya sürüleceğini dile getirmişti. Dolayısıyla the Elder Scrolls 6 için uzun bir süre beklememiz gerekecek. Ancak beklediğimiz süre zarfında da VR teknolojisi gelişimini devam ettirecek ve günümüzdekinden daha ileri seviyeye gelmiş olacak. Firmaların oyunlarını VR’a uygun yapmaları güzel ancak bunun için belli mali bütçeler ayırdıklarını da unutmamak gerek. Kaynaklarını boşa harcamama konusunda tedbirli davranan Bethesda’nın, VR’a uyumlu olan oyunlarından umduğu başarıyı yakalayamaması durumunda, girişimlerini tamamen durdurma olasılığı da bulunuyor.

Kısacası Bethesda, oyunu geliştirmeye başlayana kadar VR teknolojisinin peşini bırakmazsa, The Elder Scrolls 6’in de VR uyumlu geleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sultan Nur Korkusuz

Part-time bir oyuncuyum. Aslında bu bir kamuflaj, hayatım oyun olmuş :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir