Techland, Yeni Projelerini Açıkladı

Zombi aksiyon oyunu Dying Light’la geçtiğimiz yıl başarılı bir çıkış yakalayan Techland, gelecekte üzerinde çalışacağı yeni projeleri açıkladı.

Zombi temalı oyunların popülerliğinin hâlâ devam ettiği günümüzde Techland, Dying Light oyunuyla birlikte oyuncuların favorileri arasına girmişti. Açıkçası onlarca, hatta yüzlerce zombi temalı oyun arasından sıyrılıp direkt başarılı bir şekilde sektörde yer alması kimseyi şaşırtmadı. Çünkü oyunun sahip olduğu, benzerlerinden ayrılan birçok öğe ve başarılı pazarlama stratejilerinin her zaman işe yaradığını Techland kanıtlamış oldu. Ayrıca Techland, gelecekte oyun dağıtımı için de kolları sıvadığını açıkladı.

Resmi Facebook sayfasından yapılan duyuruda Techland CEO’su Pawel Marchewka, yeni planlara dair açıklamalarda bulundu. “Bir geliştirici olarak, geçmişte pek çok nam salmış dağıtım firmasıyla çalıştık ve şu an biliyoruz ki, her iki firma için de bu ortaklık etkili ve tatmin edici oldu,” diye Marchewka, “Dying Light ve Dying Light: The Fallowing’in başarılı çalışmaları, takımımıza öncülük etti. Biz inanıyoruz ki, öğrendiğimiz her şeyi kullanmanın ve diğer geliştiricilere yardım etmenin tam zamanıdır.” açıklamalarıyla gelecek planları hakkında bilgi verdi.

Yeni bir işe girişeceklerini açıklamasının ardından Marchewka aynı zamanda, gelecek için planladıkları çalışmaların bazı detaylarını da paylaştı. “Şu an multiplatform olarak 2 ana oyun çıkarmak ve her yıl 4 dijital distribütörlük üstlenmek. Fırsatlar için pazarı araştırmaya başladık ve yakında Techland Publishing altında dağıtılacak ilk oyunu duyuracağız.”

Techland’ın oyun geliştirme konusunda başarılı olduğunu gördük. Şimdi ise firma, mevcut geliştiricilerin yanı sıra yeni oyun geliştiricileri için de bir fırsat kapısı olacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Deniz Kocatürk

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti. Amatör olarak başladığı bu işe profesyonelleşerek devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir