TaleWorlds Gamescom’da Neler Yapacak?

TaleWorlds Entertaintment, önümüzdeki hafta Gamescom’da bir medya şovu gerçekleştirecek. Peki bu şovun içeriği ne olacak?

Önümüzdeki hafta Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek olan Gamescom 2015’te serinin beklenen devam oyunu olan Mount & Blade II: Bannerlord’u ilk kez görücüye çıkartılacak. TaleWorlds Entertaintment’ın yanı sıra Türkiye’den pek çok oyun yapımcıları ve DOGED’de Gamescom’da bulunacak.

Peki TaleWorlds Gamescom’da tam olarak ne yapacak?

Öncelikle en önemli konu olan Bannerlord ile başlayalım. M&B II:Bannerlord önümüzdeki hafta ilk kez Gamescom’da TaleWorlds tarafından kanlı canlı bir şekilde (blogsuz, ekran görüntüsüz) tanıtılacak. Oyun ile ilgili bir fragman bizler ile paylaşılacak ve bu fragman ile birlikte belki bir çıkış tarihi de bizler ile paylaşılabilir. Bunun yanı sıra bilindiği üzere Gamescom’un ilk günü sadece basına açık bir şekilde gerçekleştirilecek. O gün TaleWorlds, basına açık fakat katılımcılara kapalı bir şekilde Bannerlord’u Gamescom’da ilk kez gösterecek(video).

Peki TaleWorlds’ten gelen gelişmeler sadece bu kadar mı? Tabii ki hayır!.

Yapılan basın bülteninde TaleWorlds Entertanitment, Mount&Blade serisinin bu güne kadar 6 milyon kopya sattığını açıkladı.Bu rakam herhangi bir oyun stüdyosu için bile çok fazla bir rakamken varın Türk Oyun Sektörü için önemini siz düşünün. Bunun yanı sıra TaleWorlds’ün uzun süredir gizli gizli çalıştığı Mount&Blade:Warband’in günümüz konsollarına geleceği de açıklamada belirtilen bir diğer önemli unsur. Geçtiğimiz sene Nvida Shield’a port işlemi ile oyun kumandalarından da oynanabileceği kanıtlanan M&B:Warband’in konsol marketinde nasıl bir ses getireceği şimdiden merak konusu. VE belkide bu konsol çıkarması yeni oyun Bannerlord içinde açık bir kapı bırakmıyor değil.

Gamescom’da yapım ekibi ile birlikte orada olacak olan TaleWorlds’ün tek hedefi yeni yapımlarını tanıtmak değil elbette. TaleWorlds’de Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile birlikte Topluluk Yöneticisi olarak da çalışan Frank “captainlust” Elliot‘ın Gamescom ile birlikte yapılacak Game Developers Conference Europe 2015’te 4 Ağustos Perşembe günü yerel saat ile 10:00-10:25 arasında ufak bir konuşma yapacağını da belirtelim. Frank Elliot, konuşmasında “uluslararası ve milyon dolar büyüklükte olmayan rekabetçi oyun toplulukları üzerinde, Mount&Blade:Warband’in 6 yıllık amatör rekabetçi Multiplayer sahnesini konu alacak.

Uzun süredir ser verip sır vermeyen TaleWorlds’ün önümüzdeki hafta Gamescom’da bomba etkisi yaratacak haberleri bizlere vermesini bekliyoruz.

TaleWorlds Entertaintment ve DOGED ekiplerine şimdiden Köln’de bol şans!

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir