Take-Two Interactive Remastered Oyunlar Hakkında Açıklama Yaptı

Son zamanlarda sıklıkla görmeye başladığımız oyunların Remastered sürümleri için şirketten açıklama geldi.

Oyunların Remastered sürümleri oyuncular arasında oldukça popüler. Son zamanlarda da Call of Duty ve Batman oyunları bu kervana katıldı. Hal böyle olunca GTA gibi seriler için böyle bir durumun söz konusu olup olmayacağı tartışılmaya başlandı. Rockstar Games ve 2K Games’i bünyesinde barındıran Take-Two Interactive’in CEO’su Strauss Zelnick de açıklama yapma gereği hissetti.

Bu oyunun yapımcı şirketlerinin vermesi ve zamanı geldiğinde konuşulması gereken bir karar. Elbette ki böyle bir şeyi gözardı edemeyiz. Çünkü bu aynı zamanda ekonomik açıdan da önemli bir karar olur.” diyen Zelnick bu kararı tek başlarına alamayacaklarını ve iyi bir proje olmadıkça böylesine bir işe kalkışmanın riskli olduğunu belirtti “Muhteşem bir yaratıcılık içermeyen projelere kalkışmayacağımızı biliyorsunuz. Yani ilk düşüncemiz daima ‘Oyunu alanlar memnun kalacak mı, oyun güzel gözükecek mi?’ şeklinde oluyor. Eğer bu soruya cevap evet ise elimize geçen fırsatı değerlendirebiliriz.

Take-Two ve bünyesinde barındırdığı şirketlerin oyuncular tarafından oldukça sevilen oyunları mevcut. Eğer bu oyunları Remastered olarak tekrardan piyasaya sürme yönünde karar alınırsa şirketin satışlardan kar elde etme ihtimali oldukça yüksek. Hele ki GTA serisinden özellikle San Andreas ve Vice City’nin hala devam eden popülerliği düşünülünce yeni sürümlerinin yok satacağını anlamak zor değil.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir