SüperCan 2 İnceleme

Oyunda göze batan birkaç can sıkıcı duruma değinmek istiyorum. Zira öyle anlar geldi ki oyunu direk ctrl+alt+del ile kapattım. Madde madde değinelim:

  • Çevrede toplanacak nesnelerden bazıları sıkıntılı serpilmiş ve gölgeleri yok. Kamera açısından dolayı bir türlü bu nesnelere erişemedim, havada asılı durdukları için neredeler tam tespit edemedim.
  • Çevre ile etkileşimde bazı hayvanların içerisinde geçiyoruz, yani modellemeler ve animasyonlarda sıkıntılar var.
  • Kimi yırtıcı hayvanlar da sadece orada olmaları istendiği için var gibiler. Çevreyi kirleten robotlar ve yırtıcılara karşı bir savaş verilse sanki daha heyecanlı olurmuş.
  • İlk üç madde oynanışa etki etmiyordu ama işte bu madde oldukça önemli. Yine kamera açılarından ve SüperCan’a hareket komutu verdiğimizde çok fazla hareket etmesinden dolayı bazı platformlarda çıldırdığım oldu. Özellikle deniz petrol platformu bölümünde içimden ‘Burayı ufaklıklar nasıl geçecek?’ diye düşündüm…

Oyunun müziklerini beğendiğimi söylemem lazım. Hatta müzikler bazı AAA’lardaki kulak tırmalayan çatırtılardan daha iyi diyebilirim. Ek olarak bölümlerdeki atmosferin sesi, düşmanların seslendirilmesi ve ara sinematiklerdeki Can ile Canan’ın birbiriyle kurduğu iletişimde yapılan seslendirme hedef kitle için yeterli düzeyde.

Grafikler de ülkemizden çıkan birçok oyuna nazaran çok iyi. Oyunun eski ve yeni bilgisayarlarda stabil çalışması bir artı. Ek olarak oyunun Kristal Piksel oyun ödüllerinde ‘En İyi Grafik’ ödülünü kaptığının da altını çizelim.

Son olarak bölümlerde elde edilen puanların Türkiye çapında bir sıralamaya girmenize vesile olduğunu da hatırlatırım. Ufaklıklar mücadeleci bir şekilde bu oyunu baştan oynuyorlar. Sevimli bir uğraş böylece biraz daha oynanabilir oluyor, oynanış süresi artıyor. Yeterli mi? Kimileri için evet ama bence bundan sonra gelecek bir oyunun oynanış, çevreyle etkileşim ve karakteri özelleştirebilme yönünden seviye atlaması şart.

Öyle veya böyle oyun sevimli ve eğlenceli. Fiyatına göre vaat ettiğini de yapıyor, firma üstlendiği amacı da yerine getirmiştir benim nezdimde. Oyunu yeğenime de oynattım ve başında uzun süre durdu. Geçemediği yerleri de bana oynattı, bir nevi aile için de eğlence oluyor diyebiliriz.

Sobee’ye mesaj: Büyükler için bir kahramanı dijital ortama eklerseniz seviniriz. Örneğin Gürbüz Azak’ın ülke gençliğine kazandırdığı Delibalta karakteri harika bir TPS oyunu olur, God of War’a kafa dahi tutarız…

[easyreview title=”SONUÇ” cat1title=”Puanı: 70″ cat1detail=”

Platform: PC

Platform: PlayStore.Com

Eğlendiriyor, öğretiyor, parasının karşılığını veriyor. ” cat1rating=”7.0″]

Sizler için bir oynanış videosu hazırladık. Giriş videosundan, içeriğin çekimine kadar her şey testtir. Oyunun Fraps ile çalışması sıkıntı çıkardığı için arada takılmalar yaşanmıştır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Talha Turhal

Tarih ve tarih konulu oyunların aşığı. Bu devrin adamı değil. Teknolojiyi hem seviyor hem nefret ediyor.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
salihburakulas Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ulas
Ziyaretçi

çok güzel
inanılmaz ama demo

burak
Ziyaretçi

ben oyunun tam sürümünü indirdim ama bu siteden deyil uçan şeyler geliyo onda takılıyom

salih
Ziyaretçi
salih

ya burak ne olur tam sürümünü indirdiğin siteyi sölermisin ya bi yardım etseniz bi bulamadım full versionu