SüperCan 2 İnceleme

Bu incelemeyi büyük oyuncular okusun, küçükler zaten SüperCan 2 oynuyor ve hatta oyunu tükettiler…

Zamanında İstanbul Kıyamet Vakti’ne nasıl destek olduysam şimdi de açık bir şekilde SüperCan’ı da destekliyorum. Nedeni Türkiye’den çıkan en iyi oyun olması değil,  ‘Millet God of War yapıyor, biz de SüperCan.’ kafasının hala değişememesi.

Nice sözüne tamah edilen şahısların Sobee’yi Blizzard ile, İstanbul Kıyamet Vaktini de World of Warcraft ile karşılaştırdığına şahit olduk. SüperCan 2’yi de God of War, Call of Dut Modern Warfare gibi oyunlarla karşılaştırıyorlar. Hayır, bunu yapanlar ufak arkadaşlarımız değil, gerçek gamer’ım diye ortada gezen büyükler. Hadi bir sır daha size, okur mu bilmem, basında çok sevilen şahıslar da var bu gamer’lar arasında…

Türk oyun sektöründe Avrupa’nın doğu bloğundaki ve hatta Avrupa’daki birçok ülkeyle yarışacak sayıda oyun stüdyomuz var. Peki oyunumuz var mı? Saysanız iki elin parmağını geçmez. Pusu, Culpa Innata, Kabus 22, Darkness Within, Mount And Blade, İstanbul Kıyamet Vakti ve SüperCan…

‘Kötü veya dünya standartlarında bir oyun yapamayacaksam hiç yapmam.’ kafası da tehlikeli. Sorarlar adam ne zaman bir başlangıç yapacak bu ülke? Öyle veya böyle adımlar atıldı, gerisi de gelmek bilmiyor. Zira daha oyun kültürünü oyuncuya ve hatta stüdyolarımıza oturtamadan F2P, mobil ve tarayıcı tabanlı oyun girdabına kapıldık.

Jeopolitik hususların sebep olduğu yer yer istikrarsızlık, oyun sektörümüzde de kendini gösteriyor. Paranın olduğu yöne kayan geliştiriciler yüzünden, bir türlü oturup da tek başına gelmiş geçmiş dünyanın en iyi oyunlarından birini yapan Kyle Gabler kadar olamıyoruz. Gerçi bu ruhu Ali Bati adlı arkadaşımızda da görmüyor değilim…Para sadece mobil ve tarayıcı tabanlı oyularda yok, Giana Sisters: Twisted Dreams bunun güzel bir örneği. İyi iş yapan kazanır.

Türk oyununu inceleme yazısı böyle başlar arkadaşlar, kusura bakmayın. Yazımızın konusu olan SüperCan 2’ye dönüyorum. SüperCan 2, hikayeyi ilk oyunun kaldığı yerden devam ettiriyor. Oyunun amacı yine oynatırken eğitmek, daha çok ufak oyunculara dönük içeriklerle PlayStore’da yerini alan oyunun ilk bölümü ücretsiz. Bir nevi demo tadında da diyebiliriz. 12 TL gibi cüzi bir fiyat ödendiğinde ise oyun içerisindeki diğer bölümler aktif oluyor.

İlk oyundaki oynanış, dinamikler ve sunumun korunduğu SüperCan 2’de tatmin edici yenilikler de var. Yeni düşman çeşitleri, yeni bölümler, yeni oynanış tarzları SüperCan severleri bekliyor. Bu sefer tema deniz kirliliği olduğundan dolayı deniz altında sevimli ve eğlenceli bir gezintiye çıkacaksınız.

Karakterimizin dövüş tarzına da aynı kendi minik yenilikler gelmiş. SüperCan, nano kalkanla kendini savunurken, ışın kılıcıyla zıplayıp yere vurduğunda şok dalgası oluşturabiliyor. Yeni yetileri SüperCan’a yakışmış.

Oyuna eklenen yeni düşmanlar gerçekten hoşuma gitti. Hatta SüperCan’a nazaran bu düşmanlara daha çok özenilmiş gibi. Animasyonları, saldırı türleri gerçekten bu tür bir oyuan göre gayet iyi. Lakin bir yön bulma sıkıntısı var gibi, umarım yamayla bu sorun çözülür ki zaten ara ara güncellemeler çıkartılıyor. Sobee, oyununu desteklemeye devam ediyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Talha Turhal

Tarih ve tarih konulu oyunların aşığı. Bu devrin adamı değil. Teknolojiyi hem seviyor hem nefret ediyor.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
salihburakulas Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ulas
Ziyaretçi

çok güzel
inanılmaz ama demo

burak
Ziyaretçi

ben oyunun tam sürümünü indirdim ama bu siteden deyil uçan şeyler geliyo onda takılıyom

salih
Ziyaretçi
salih

ya burak ne olur tam sürümünü indirdiğin siteyi sölermisin ya bi yardım etseniz bi bulamadım full versionu