Super Mario Run’ın Üç Günlük İndirilme Sayısı Şaşırtıyor

Super Mario Run’ı Tek Eliyle Oynamayı Sevenlerin Sayısı Artıyor

İşin içine bu kırmızı şapkalı muslukçumuz girince, Super Mario Run gibi çok özgün (!) bir ismi olmasına rağmen seveni çok oluyor. İlk günde 10 milyon kez indirilme adetiyle zaten çıkış rekoru kırmış olan Super Mario Run, takip eden günlerde de inanılmaz bir rakam yakaladı.

Üçüncü gününde tam 37 milyon  kez telefonların içine zıplamak için çekildi sevgili muslukçumuz. İstatistik bilgilerine de bakacak olursak, indirenlerin çoğu oyunun başında her seferinde ortalama beş buçuk dakika zaman geçirip, oyunu günde en az iki kez açıyorlar. Bu da ortalama günlük 13 dakika gibi bir sayıya tekabül ediyor (dilciyim abi ben).

Yalnız şunu unutmamak lazım, bu sayı oyunun sadece deneme sürümünü oynayanlarla, ayrıca 10 dolar verip oyunu tam sürüm haline getiren oyuncuları ayırt etmiyor. Zaten bana kalırsa 10 dolar vermeden de içeriğin pek bir kısmını göremiyorsunuz.

Nintendo en büyük silahlarından birini iOS’e çıkararak zamana ayak uydurmak zorunda kaldı belki ama oyun satış bakımından bu işin bir şekilde ucundan tutması gerekiyordu.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir