Strider Yeniden Aramıza Dönüyor!

Comic-Con’da sürprizlerimiz olacak diyen Capcom bombayı patlattı! 80’lerin efsane oyunlarından biri daha geri dönüyor! Strider önümüzdeki yıl bizlerle!

San Diego’da sürmekte olan Comic-Con kapsamında bir duyuru yapan Capcom, ilk olarak 1989’da oyuncularla buluşturduğu Strider’ı HD olarak yeniden tasarladıklarını açıkladı. Distopya denebilecek bir gelecekte geçen oyunda ninja yetenekleriyle kuşatılmış özel eğitimli suikastçilerden oluşan Striders adlı ekibin bir üyesi olan Hiryu’nun, dünyayı kendi diktatörlüğü altında toplamak isteyen Grandmaster Meio’ya suikast yapmak amacıyla giriştiği maceraları konu ediliyor.

Capcom’un yaptığı açıklamalara göre Hiryu ile atlayacak, zıplayacak, duvarlara tırmanacak ve Kazakh City’nin birbirine bağlı dünyasında dilediğimiz şekilde dolaşabileceğiz. Ayrıca HD versiyonda geliştirilen yeniden oynanabilir dünya ve arttırılmış karakter geliştirme özellikleri sayesinde çok daha derin bir oyun deneyimi elde edebileceğiz.

Double Helix’in yapımcılığını üstleneceği Strider HD, 2014’ün ilk çeyreğinde PC, PS3, Xbox 360, PS4 ve Xbox One kullanıcılarıyla buluşacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir