Stratejik Savaş Oyunu Sevdalılarına Yeni Alternatif: Foxhole

Geçtiğimiz gün Steam üzerinden erken erişime açılan Foxhole, günlerce sürebilen devasa savaşlarıyla oyuncularına uzun süreli bir macera vaat ediyor.

Dün Steam üzerinden erken erişime açılan ve en çok satan oyunlar listesinde onuncu sıraya kadar yükselmeyi başaran strateji tabanlı savaş oyunu Foxhole, sahip olduğu oynanış özellikleriyle dikkat çekiyor. 120 oyuncuyu aynı anda savaş alanında barındırabilen oyunda, yapacağınız savaşlar günlerce sürebilme özelliğine sahip. Oyun içerisindeki her asker bir oyuncu tarafından kontrol ediliyor. Askerler içinse yapılabilecek birçok görev tasarlanmış. Savunmayı güçlendirmek için cepheler oluşturmak, ikmal hatlarında görev almak, tank ve piyade saldırılarına katılmak gibi pek çok imkan mevcut.

Strateji yapımında oynanış dinamikleri bu kadar kabarık olunca haliyle takım oyunu ön plana çıkıyor. Başınıza buyruk dolanmayı seven bir yapınız varsa düşman tanklarının ortasında kendinizi bulabilmeniz veya üzerinizden bir ikmal kamyonu geçmesi çok olası. Bu nedenle grup halinde hareket etmeniz, hatta mümkünse arkadaşlarınızla birlikte savaşmanız daha verimli bir asker olmanızda büyük pay sahibi. Zaten ne kadar iyi oynarsanız oyundan alacağınız zevk de o oranda artacaktır.

Savaşların fazlasıyla uzun sürebildiğine değinmiştik. Savaşın sonunu görecek kadar vaktiniz yoksa ya da oradan oraya koşturmaktan sıkıldıysanız mecburen oyunu terk edeceksiniz. Ancak oyundan çıkış yapsanız bile eğer savaş hala sona ermemişse geri döndüğünüz zaman kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün.

Dikkat çeken Foxhole’un erken erişim sürecine ne kadar devam edeceği belli değil. Ancak yapımcı şirket Clapfoot yaklaşık olarak bir sene kadar devam ettirmeyi planladıklarını paylaştı. Eğer stratejik tabanlı savaş oyunlarına ilginiz varsa Foxhole’u Steam üzerinden 27,90₺ fiyat etiketiyle satın alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir